Yusuf Şimşek: “Afjet Afyonspor ligde kalacak”

Afjet Afyonspor Teknik Yöneticisi Yusuf Şimşek, gruptaki oyuncu potansiyelini ve neler yapabileceklerini bildiğini, bu nedenle ligde kalacaklarına inandığını söyledi.

Spor Toto 1. Lig takımının çalıştırıcısı Şimşek, bir otelde düzenlediği toplantıda, misyona geldiği günden beri kadroyla çok uygun bir sinerji yakalandığını ve yardımcı antrenörleriyle hiçbir adaptasyon sorunu yaşamadığını belirtti.

Ekibin maçlardaki performansından çok mutlu olduğunu lisana getiren Şimşek, şöyle konuştu:

“Ben geldiğim birinci gün de söyledim, artık de Afjet Afyonspor ligde kalacak diye söylüyorum. Bunu da laf olsun diye söylemiyorum. Bu kadrodaki oyuncu potansiyelini ve neler yapabileceklerini görüyorum. Daha uygununu de yapabileceklerini düşünüyorum. Geçtiğimiz haftalardaki Gençlerbirliği maçında, bizim ekibimiz için 3-5 gol yiyecek diye beklendi. Biz, o maçta berabere kaldık hatta yenebilirdik, uygun durumlar bulan kadro bizdik. Tekrar, Giresunspor’u yendik. Geçen hafta da Denizlispor’la oynadığımız maçta 20-25 dakika haricinde daha üstün oynadığımızı düşüyorum. O yüzden bizim çocuklara çok güveniyorum.”

Şimşek, sakatlık ve cezalı oyuncu olmaması durumunda ligde yeterli bir pozisyona geleceklerine inandığını vurguladı.

Oyuncuların maça çıkma konusunda çok istekli olduklarına dikkati çeken Şimşek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Takımda hoş bir rekabet var. Geldiğimiz günden beri, çabucak hemen bütün oyuncuları oynatmışız. Bundan sonra da kullanmaya devam edeceğiz. Ben ekibimi âlâ görüyorum. Natürel ki sakat oyuncularımız ve ufak tefek sorunlarımız var. Bunlar mazeret yapılacak şeyler değil. Biz, elimizdeki mevcut kadroyu en hoş halde alana çıkarmaya uğraşıyoruz.”

“Seyircisiz bir grubun hiçbir manası yok”

Taraftarın maçlara gösterdikleri ilginin ekibi çok güzel motive ettiğine değinen Şimşek, şunları kaydetti:

“Geldiğimiz günden beri taraftarlarımız bizi çok düzgün destekliyor. Bunu katiyen devam ettirsinler. Sahiden futbol maçları seyircisiz olmaz. Seyircisiz bir ekibin hiçbir manası yok. İşte Osmanlıspor kadrosu ligde 3. sırada. Hocası, ’50-100 kişi seyirci geliyor, bu bizi motive etmiyor’ diye açıklama yapmış. Yani, seyirci bir motivedir. Afjet Afyonspor’un seyirci dayanağına ligin bitimine kadar muhtaçlığı var.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir