Yaz okulundan zirveye

94 yıllık tarihimizde eskrimde ülkemize birinci Avrupa ve dünya şampiyonluğunu kazandıran İbrahim Ahmed Acar, Türkiye’nin gündemine oturdu. Yıldızlar kategorisinde ABD’li Walker’ı nefes kesen finalde 15-13 mağlup eden Acar’ı birinci kutlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu. Acar şampiyona sırasında yaşadıklarını ve hislerini şöyle anlattı: 

DEVAMI DA GELECEK 

“Çok memnunum. Benim için dünya şampiyonasının başka müsabakalardan farkı yok. Bugüne kadar Türkiye’de bu türlü bir muvaffakiyet yaşanmamıştı fakat bu yaşanmayacak manasına gelmez. Eskrime Yaz Spor Okulları’nda başladım. Oraya gittim, birçok branş vardı. Eskrim benim ilgimi çekti ve o denli başladım. 7 yaşında başladım ve 10 yıldır çalışıyorum. Herkes üzere ben de çok çalıştım. Ancak herkes çalışıyor, kıymetli olan o anda yeterli motive olmak. Ben yeterli motiveydim ve başardım. Heyecan ve gerilim yaşamadım, rahattım. Maçtan sonra ailemle görüştüm. Annem ve babam çok memnundu. İnşallah muvaffakiyetlerin devamı öteki kategorilerde de gelecek.” 

YOLU AÇIK OLSUN

Eskrim Federasyonu Lideri Murat Atalı, 1 ay içinde biri Avrupa oburu dünya şampiyonluğu olmak üzere iki altın madalya kazanan İbrahim’le gurur duyduklarını söyledi. Atalı, şöyle konuştu: “Bu muvaffakiyet yalnızca eskrim tarihimizin değil, spor tarihimizin de en değerli başarılarından biri. Bir ayda hem Avrupa hem dünya şampiyonu olan bir atletimiz var. İbrahim’in yolu bundan sonra olimpiyat şampiyonluğu yoludur.”

Akşam

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir