Turkish Airlines Open 2018’in şampiyonu Rose!

Golfte Avrupa Tipi Rolex Serisi’ndeki 8 turnuvadan biri olan ve Türk Hava Yolları (THY) ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Turkish Airlines Open 2018″de İngiliz atlet Justin Rose şampiyon oldu. 

Antalya Belek Turizm Merkezi’ndeki Regnum Carya Golf Resort Otel’in alanlarında gerçekleştirilen turnuvanın finali, büyük çekişmeye sahne oldu. İngiliz Justin Rose ve Çinli sportmen Haotong Li ortasında gün içerisinde birinci sıra el değiştirdi. Gün uzunluğu başarılı atışlarını devam ettiren olimpiyat şampiyonu Rose ile Li, 18. deliğe eksi 17 vuruşla başa baş skorla girdi.

Son delikte ikili ortasındaki eşitlik bozulmayınca, play-off oynandı. İngiliz Rose, bu etapta yaptığı başarılı atışlarla rakibini geçerek, turnuva şampiyonluğunu elde etti. Turnuvada üçüncü ise eksi 15 vuruşla İspanyol Adrian Otaegui oldu.

– Bakan Kasapoğlu: “Ülkemiz tertip cennetidir”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kapanış merasiminde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, turnuvanın her yıl çok hoş bir formda organize edildiğini belirterek, bu sene de son ana kadar süren hoş bir çaba izlediklerini söz etti.

Oyuncuları ve organizatörleri tebrik eden Bakan Kasapoğlu, “Ülkemiz tertipler konusunda hoş basamaklara gelmiş bir tertipler cennetidir. Antalya’mız da bu açıdan mesken sahipliği ile bize sevinç ve gurur veren bir vilayetimizdir. Bu manada bundan sonraki tertiplerde çok argümanlı olduğumuza hem de sportif manadaki gelişimimizin tertipler kapsamında da çok daha hoş noktalara ulaşacağına inanıyorum.” diye konuştu.

– Rose: “Türkiye’yi çok seviyorum”

Turnuvanın akabinde düzenlenen merasimde şampiyonluğa ulaşan Rose’a mükafatını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Avrupa Tipi Üst Yöneticisi (CEO) Keith Pelley, THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur verdi.

Şampiyon Rose, Türkiye Golf Federasyonu Lideri Ahmet Ağaoğlu’nun da katıldığı merasimde yaptığı konuşmada, ailesi ile Antalya’da çok hoş bir hafta geçirdiğini belirterek, “Türkiye’yi çok seviyorum.” dedi.

Türkiye’nin çok kıymetli bir golf destinasyonu olduğunu vurgulayan Rose, takviyelerinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanlığı, THY ve Regnum Carya’ya teşekkür etti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir