Stanislav Çerçesov: “İsveç ve Türkiye maçları bizi zorlayacak”

Rusya Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Stanislav Çerçesov, UEFA Uluslar Ligi’nde İsveç ve Türkiye ile oynayacakları maçların kendilerini zorlayacağını söyledi. 

Stanislav Çerçesov, ulusal grup mesleğini noktalayan kaleci Akinfeev ile ilgili konuşurken, UEFA Uluslar Ligi’nde oynayacakları İsveç ve Türkiye maçlarını da kıymetlendirdi. Rusya Ulusal Ekibi toplumsal medya hesaplarına konuşan Çerçesov, ulusal kadroda 15 yıl kalecilik yaptıktan sonra mesleğini sonlandıran Igor Akinfeev ile ilgili görüşlerini bildirerek, “Akinfeev’in ulusal grubu bırakma kararı kendi dileğidir. Dün onunla uzun uzun yüz yüze görüştük. Sonuçta bu türlü bir karar vermiş, hürmet duymak gerekir. Bundan sonra Rusya Ulusal Ekibi’nin birinci kalecisi Andrei Lunev olacak” dedi. 

“İsveç ve Türkiye bizi zorlayacak” 

Çerçesov, 11 Ekim’de İsveç ve 14 Ekim’de Türkiye ile oynayacakları UEFA Uluslar Ligi B Kümesi maçlarını da kıymetlendirerek, “Bildiğiniz üzere Türkiye ve İsveç son maçlarında inanılmaz bir oyun çıkardı. İsveç’in oturmuş ve güzel bir sistemi var. Türkler ise son maçlarında İsveç’e karşı çok yeterli bir oyun oynadı. İsveç ve Türkiye maçları bizi zorlayacak. Sonucu muhakkak olmayan 2 maç bizi bekliyor” sözlerini kullandı. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir