Şampiyonlar Ligi’nde devrim! Format…

Dünyanın futbol kulüpler bazındaki en büyük tertibi olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 4’er kadrodan 8 küme yerine 4 küme ve her kümede 8 grup olacak.

Şampiyonlar Ligi’nde format değişikliği gündemde

UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin kümelerdeki formatının değişmesi gündeme geldi. Kupa1’de 8 küme, 4 kadroyla oynanan formatın; 4 küme, 8 kadrolu sisteme dönüştürülmesi için çalışmalara başlanırken maç sayısının da 96’dan 224’e yükseltilmesi düşünülüyor.

Fransızlar, Şampiyonlar Ligi formülünü yazdı

Fransız L’Equipe gazetesinin haberine nazaran; 2024 döneminden itibaren başını Juventus Lideri Andrea Agnelli’nin çektiği Avrupa Kulüpler Birliği, yeni projesinin hayata geçirilmesini planlıyor.

Projenin temel maksadı; eser satışı ve yayın gelirlerini artırarak maç sayısını çoğaltmak. Yapılması düşünülen formatta kümelerini birinci 4 sırada tamamlayan kadroların son 16’ya yükseleceği belirtildi.

Ayrıyeten Avrupa Kulüpler Birliği, açık olarak beyan etmese de Şampiyonlar Ligi’ne katılan ekiplerin maçlarını hafta sonu oynatıp, bu kadroların kendi liglerindeki maçlarını ise hafta içi oynama teklifini iletecek. (Sabah)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir