Şampiyonlar golf oynadı

Dünya Tekvando Poomse şampiyonu Elif Aybüke Yılmaz ve Türkiye Tırmanma şampiyonu Kadir Murat Altıntaş, “Yemyeşil Spor” aktifliği kapsamında golf oynadı.

Ankara Golfkent’te düzenlenen aktiflik kapsamında katılımcıların sorularını yanıtlayan sportmenler, golf alanında performanslarını sergiledi.

Peru’da düzenlenen 10. Tekvando Poomse Dünya Şampiyonası’nda 18-30 yaş kategorisinde altın madalya kazanan Elif, birinci sefer golf oynadığını belirterek, tekvandoya başladığı birinci anı hatırlayıp, heyecanlandığını söyledi.

Dünya Şampiyonası’nda kazandığı altın madalyanın 19 yıllık hayali olduğunu belirten Elif, önündeki 4 yarışta şampiyon olmayı, daha sonra da mesleğine antrenör olarak devam etmek istediğini tabir etti.

Elif, rekabetin başarıda kıymetli bir faktör olduğuna dikkati çekerek, “Rekabet, sporun olmazsa olmazıdır. Lakin çok ince bir çizgidir. Sizi ya uçurumdan aşağı indirir ya da zirveye çıkarır. Ferdî gelişimimle birlikte sahip olduğum rekabetçi ruhum benim muvaffakiyet sebebimdir.” diye konuştu.

Türkiye Tırmanma şampiyonu Kadir Murat Altıntaş ise araba kullanımında eksikler olduğunu gözlemlediğini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bu hususta bir genel şuur oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Bana nazaran ileri sürüş teknikleri eğitimlerine her şoför ilgi duymalı. Yaptığımız sporla ilgili etrafımıza şuur kazandırmak üzere toplumsal vazifelerimiz var. Günümüzde trafikte yaşanan kazaları görüyoruz. Yitip giden canlar var. Sportmen olduğum için sportif boyutunu şampiyonalarda yaşıyorum, muvaffakiyetler elde ediyorum fakat bunu o noktada bırakmayıp tecrübelerimi, bildiklerimi bir şuur kazandırmak ismine paylaşıyorum.” 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir