Özel çocuklar için koşacaklar

Edirne’de, bu yıl 5’incisi koşulacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun teması aşikâr oldu. Engelli bireylere farkındalık oluşturmak için bu yıl maratonun özel atletler ile start alacağı açıklandı.

Türk Yunan Bulgar Dostluk Kümesi Derneği (TUYUP) tarafından, 28 Nisan 2019’da yapılacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, Edirne-Kastanies ortasında 5. defa koşulacak. TUYUP Lideri Başkan Akdağ, engelli bireylere farkındalık oluşturmak için bu yıl maratonun özel atletler ile start alacağını söyledi.

“Temamız engelli bireyler”

Akdağ, basın toplantısında yaptığı konuşmasında, “Bu yıl farkındalık oluşturmak ismine maratonun startını engelli atletlerle vereceğiz. Tabi ki geçmiş yıllarda da maratona engelli sportmenler, atletler katılmışlardı. Lakin biz bununla ilgili biraz daha temayı vurgulamak ismine bu aktifliğin startını özel çocuklarımızla manisiz bir halde vereceğiz” dedi.

Öte yandan, Akdağ bu yıl 5’incisi koşulacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun, Edirne Valiliği resmi faaliyet takvimine de alındığını hatırlattı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir