Naim Süleymanoğlu’nun kızlarından davaya itiraz

Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını kaybetmesinin akabinde, Naim’in Japon gazeteci Kyoko Mori’den olduğu öne sürülen ve şu an 27 yaşında olan kızı Sekai Mori, efsane haltercinin yasal mirasçısı olan 3 kızına dava açtı ve babasıyla DNA karşılaştırılması yapılmasını talep etti.

Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine nazaran; bu talebin akabinde Süleymanoğlu’nun kızları Sezin Süleymanoğlu ve E.S.’nin, avukatları Aziz Demir aracılığıyla itiraz dilekçesi verdiği öğrenildi. Dilekçede, Naim Süleymanoğlu’nun ölmeden evvel kızını bulmaya, ona ulaşmaya çalıştığı argümanlarının temelsiz olduğu belirtilerek, “Kendisi dünyaca tanınmış bir atlet olup kızı olduğu savıyla onu arama çalışması içerisine girseydi, tüm imkânlarını seferber edeceği, her durumda kızını bulacağı işten bile değildir. Davacı, babasının kim olduğunu bilmediğini, merhumun vefatından sonra Dışişleri ve büyükelçilik kanalı ile kendine ulaşıldığını, bu biçimde babasının kim olduğunu öğrendiğini söylemiştir” denildi.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Dilekçede, Süleymanoğlu’nun 18 Kasım 2017’de vefat ettiği hatırlatılarak şu tabirlere yer verildi: “Dava 3 Ocak 2018’de açılmıştır. Yani 1 ay üzere kısa bir müddet içerisinde davacının ilgili makamlar tarafından bulunması hayatın olağan akışına alışılmamıştır. Savlar bu sebeple gerçeği yansıtmamaktadır.”

Ayrıyeten, “Süleymanoğlu’nun, kızının kendi mirasından hisse alabilmesi ve nüfusa kaydolabilmesi için vefat ettiği hastanede DNA örneği bıraktığı tezlerinin da kabulü mümkün değildir” denilen dilekçede, “Merhum tarafından kızı olduğuna ait neden yazılı bir vasiyetname bırakılmayıp da DNA örneği bırakılarak kızının bu halde bulunmasını istediği de tarafımızca anlaşılmamıştır” sözü kullanıldı.

‘İDDİALAR ASILSIZ’

Dilekçede, “Süleymanoğlu’nun kızlarından Sezin’in 2000, E.S.’nin ise 2001 doğumlu olduğu belirtilerek şöyle devam edildi: “Merhumun evlilik dışı çocuklarını sahiplendiğini ve babalık görevini yerine getirdiğini bu durum deliller niteliktedir. Şayet davacının sav ettiği biçimde kendisi merhumun kızı olsaydı, tüm imkânlarını seferber ederek kendisini bulacağı kaçınılmazdı. Bu sebeple tüm argümanlar asılsızdır.”

Açılan davanın makus niyetli olduğu belirtilen dilekçede, şu tabirlere yer verildi: “Dava dilekçesindeki tezler değerlendirildiğinde hayatın olağan akışına ters tezler olduğu, bu argümanların çürütülmesinin karşı sav ile çok kolay olduğu, hayat ile bütünleşemediği ve dürüstlük kuralına alışılmamış olduğu görülmektedir. Bu sebeplerle büsbütün berbat niyet ile açılmış davanın reddine karar verilmesini talep ederiz.”

MORİ’NİN AVUKATI: BABASININ KOPYASI

Merhum halterci Naim Süleymanoğlu’nun, Japon gazeteci Kyoko Mori’den dünyaya geldiği belirtilen kızı Sekai Mori’nin avukatlığını üstlenen Keiko Torigoe, Habertürk’e açılan babalık davasıyla ilgili konuştu.

Avukat Torigoe, “İsteyen istediği üzere konuşabilir. Kızı görmüş olsaydınız oburunun kızı olduğunu söyleyemezdiniz. O kadar benziyor. DNA testine hiç gerek yok aslında, kopyası. Biz her şeyin türel ve metoduna uygun bir formda olmasını istiyoruz ve bu biçimde devam ediyoruz. Herkes kendini bir halde savunur. Kararı hâkim verecek” dedi.

Naim Süleymanoğlu’nun Sezin ve E.S. isimli kızlarının dışında, yeniden evlilik dışı bir öbür bayandan bir kızı daha bulunuyor. Süleymanoğlu, her 3 kızını da nüfusuna geçirmişti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir