Milli eskrimciler 4’te 4 yaptı

Çin’de devam eden Dünya Eskrim Şampiyonası’nda Enver Yıldırım ve İrem Karamete’nin akabinde Iryna Shchukla ve Martino Minuto da ana tabloya kalmayı başardı.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Wuxi kentindeki tertipte erkekler flöre kategorisi küme karşılaşmalarındaki 4 maçını kazanan, 1 karşılaşmasını kaybeden Martino Minuto, ismini ana tabloya yazdırdı.

Son 64 maçında Slovak Cedrik Serri’nin rakibi olan Martino Minuto, 24 Temmuz Salı günü Serri’yi elemesi halinde Hong Konglu sportmenler Chun Yin Ryan Choi ile Ka Long Cheung’un yapacağı maçın galibiyle tablo 16 için çaba edecek.

Bayanlar kılıç kategorisindeki küme müsabakalarında 2 maçını kazanan, 3 müsabakasını kaybeden Iryna Shchukla da ana tabloya kaldı.

Iryna Shchukla, 24 Temmuz Salı günü Güney Koreli Jiyeon Kim ile son 64 maçında karşılaşacak. Ulusal eskrimci, Güney Koreli rakibini yenerse yeniden Güney Koreli Sooyeon Choi ile Venezuellalı Shia Rodriguez’in yapacağı maçın galibiyle son 16 maçına çıkacak.

Türkiye’nin 4 atletle temsil edildiği Dünya Eskrim Şampiyonası’nda birinci gün erkekler kılıçta Enver Yıldırım, dün de bayanlar flörede İrem Karamete ana tabloya kalmıştı.

Enver Yıldırım yarın, İrem Karamete ise 23 Temmuz Pazartesi günü son 64 müsabakalarını yapacak.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir