Lösemi hastası Mehmet Polat’a Sow sürprizi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Şahinbey Onkoloji Hastanesinde tedavi gören 14 yaşındaki lösemi hastası Mehmet Polat, Gaziantep Fenerbahçeliler Derneği üyeleri aracılığıyla hayranı olduğu Gazişehir Gaziantepli futbolcu Moussa Sow ile görüşme imkanı buldu.

Gaziantep Fenerbahçeliler Derneğinden yapılan açıklamaya nazaran, bir müddettir tedavi gören Mehmet Polat’ın futbolcu Moussa Sow ile tanışma hayalini, büyük bir tutkuyla bağlı olduğu kadrosu Fenerbahçe’nin taraftarları, büyük bir sürprizle gerçekleştirdi.

Hasta yatağında karşısında Sow’u gören Polat, sevinç gözyaşlarını tutamadı. Sow, ziyarette Polat’a Gazişehir Gaziantep forması armağan etti.

Mehmet Polat’ın hayalini gerçekleştirdiği için keyifli olduğunu belirten Sow, şunları kaydetti:

“Hayatımızda her gün Elhamdülillah demeyi bilmeliyiz. Onun için çok dua edeceğim. Birtakım beşerler hasta oluyor. Umarım daha yeterli olur. Bugün gelip onu memnun ettim. Elimden gelen ne varsa yapmaya çalışacağım. Umarım Allah sana yardım eder. Ben de seninleyim, bir şeye gereksinimin olursa buradayım inşallah.”

Mehmet Polat da Sow ile görüşmenin hayalini kurduğunu aktararak, “Onu görünce çok memnun oldum. Çok farklı bir his. Çok heyecanlandım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” tabirlerini kullandı.

Gaziantep Fenerbahçeliler Derneği Lideri Sinan Camcıoğlu, Mehmet Polat’ın hayalini öğrendikten sonra çabucak harekete geçtiklerini kaydetti.

Sow’un her Fenerbahçeli için efsane olduğunu belirten Camcıoğlu, “Kardeşimizin de en büyük hayallerinden biriymiş onunla tanışmak. Ailesiyle bağlantı halindeydik. Bu hayalini öğrendik. Gazişehir Futbol Kulübüne de teşekkür ederiz, bizi kırmadılar. Sow’a teşekkür ederiz, geldi ve kardeşimizle birlikte oldu. Çok duygusal anlar yaşandı. Herkesin duasını istiyoruz. Mehmet kardeşimiz çok yeterli olacak inşallah.” tabirlerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir