İbrahim Üzülmez: “Bizim için çok zor bir gece oldu”

Gençlerbirliği Teknik Yöneticisi İbrahim Üzülmez, “Bizim için çok sıkıntı bir gece oldu. Kolay yollardan kimse sizi amaca göndermez, vakit zaman çetin yollardan da geçeceğiz. Ben oyuncularımı kutluyorum, aslanlar üzere gayret ettiler” dedi. 

Spor Toto 1. Lig’in 27. haftasında Gençlerbirliği, Boluspor ile 1-1 berabere kaldı. Müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gençlerbirliği Teknik Yönetici İbrahim Üzülmez, çok güç bir gece olduğunu söyledi. Çok deneyimli bir grupla oynadıklarını lisana getirdiğini anımsatan Üzülmez, “Oyunun birinci yarısının birinci kısmında hakikat işler yaptığımızı düşünüyorum. Öne geçtiğimiz bir maçta tam bizim lehimize dönecekken bir kırmızı kart dengelerimizi bozdu. İkinci yarı çok canımızın yandığı bir 45 dakika olduğunu söylemek gerekiyor. 2 kırmızı kart, 1 tane sarı kartlı oyuncumuz ve 3 tane cezalı oyuncumuzla bu hafta Giresun deplasmanına gideceğiz. Bardağın dolu tarafından bakmak gerekiyor, bardağın dolu tarafı da 9 kişi ile oynayan bir kadronun 15-20 dakikalık mühlet içerisinde verdiği fevkalâde bir gayret. Bu manada oyuncularımı kutluyorum. Olağan ki gayeye giderken biraz daha kırmızı kartları da dikkat etmemiz gerekiyor. Şunu da belirtmek lazım çok genç bir hakem, maksada giden bir ekibin maçında, kırmızı kartlar gerçek diyoruz pekala ancak penaltılar? Zorluklar içerisinde geçen bir ikinci 45 dakika. Kolay yollardan kimse sizi amaca göndermez, vakit zaman çetin yollardan da geçeceğiz. Ben oyuncularımı kutluyorum, aslanlar üzere gayret ettiler. Tahminen bu 1 puana dediğini önümüzdeki haftalarda anlayacağımızı düşünüyorum” formunda konuştu. 

“Genç bir hakem” 

Hakemle ilgili görüşü sorulan Üzülmez, hakemlerle ilgili hiçbir vakit olumsuz bir görüş belirtmediğini söz ederek, “Biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Hakem şuralarının da böylesine 8 haftalık müddet içerisinde gayeye giden grupların başlarına daha tecrübeli hakemler ziyadesiyle olabilir. Bir şey de söylemek istemiyorum genç bir hakem, Allah yolunu açık etsin ancak kırmızı kartlardaki rahatlığı penaltı konumlarında göremedim. Bu haftalar kusurun kaldırılmayacağı yanlışlar. Şayet bu grup uyumlu olmasaydı, 9 bireyle oynayamazdı. Giresun güç bir deplasman, cezalı oyuncularımız da var. Bu işler o denli söylendiği üzere kolay işler değil, biz gayretimizi yapacağız” karşılığını verdi. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir