Golf: 17. Golf Mad Pro-Am Turnuvası

Antalya’da düzenlenecek 17. Golf Mad Pro-Am turnuvasında 31 ülkeden 250 atletin uğraş edeceği bildirildi.

Tertip sahibi Bekir Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6-9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek turnuvaya iştirakin yüksek olması nedeniyle karşılaşmaların, Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki National Golf Kulübü ve Regnum Carya Golf Kulübünün alanlarında tıpkı anda yapılacağını söyledi.

Antalya’da havanın golf oynamak için son derece uygun olduğunu lisana getiren Kara, “Turnuvada, üç amatör ve bir profesyonelden oluşan kadrolar yarışıyor. Amatör oyuncuların hepsi ülkelerinde üst seviye iş adamları. Antalya’ya gelebilecek en üst seviye turisti golf sayesinde ağırlıyoruz. O yüzden bölgemizin ve ülkemizin tanıtımı açısından çok hoş bir turnuva olacak. Her yıl iştirakçi sayısı artarak devam ediyor.” diye konuştu.

Kara, turnuvada yarışan profesyonel sportmenler için 90 bin avrolu para mükafatı verileceğini belirterek, “Amatör sportmenlerin katıldığı ülkelere bakıldığında, Avrupa’nın en büyük Pro-Am turnuvasını Antalya’da gerçekleştireceğiz. Amatör atletler için de çeşitli ikramlar olacak.” tabirlerini kullandı.

Turnuvaya katılacak atletlerin Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı yapacağına inandığını aktaran Kara, turnuvaya dayanak olan firmalara teşekkür etti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir