Galatasaray Donk’la güzel! Sadece 1 kez…

Galatasaray’da geçen dönem Fatih Terim’in misyona gelmesiyle kadroya kazandırılan Donk, fevkalade bir çıkış yakalamış ve 21’inci şampiyonluğa kıymetli katkı sağlamıştı.

Bu dönemin başında mukavelesi yenilenen Hollandalı orta saha ve savunma oyuncusu kendisini forma verildiğinde tekrar hocasının yüzü kara çıkarmadı. Kendi ortalamasının altına hiç inmeyen Donk, ligde son dört maçtır da birinci 11’de vazife yapıyor. Nerede vazife verilirse verilsin formanın hakkını vermeye çalışan deneyimli futbolcu Luyindama ve Marcao’nun olmadığı maçlarda da eksikliklerini hissettirmedi. Donk, artık kalan son beş maçta da Terim’in en büyük teminatlarından biri.

TEK HEZİMET MALATYA’DA

Ryan Donk, Harika Lig’de 29 haftada geride kalırken, 12 maçta birinci 11’de vazife yaptı. Galatasaray, 33 yaşındaki futbolcunun birinci 11’de başladığı gayretlerde yalnızca bir kere mağlup oldu. Sarı-kırmızılıların, Malatya deplasmanında 2-0 kaybettiği çaba 11’de oynayan Donk, bu maçın dışında as takımda yer aldığı müsabakalarda dokuz galibiyet, iki beraberlik gördü. Donk’tan çok şad olan teknik yönetici Fatih Terim, geçen dönemin son altı maçlık galibiyet serisinde öğrencisine misyon vermişti. Ligde iki gol, bir asistle oynayan savunmacı, yüzde 85 pas isabet yüzdesi, maç başına 2,9 hava topu kazanma ortalamasıyla dikkat çekiyor. (Türkiye Gazetesi)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir