Eskrimde tarihi başarı!

Türkiye’ye geçen ay eskrimde birinci Avrupa şampiyonluğunu getiren ulusal sporcu İbrahim Ahmed Acar, bu sefer dünya şampiyonluğuna imza atarak bir birincisi daha gerçekleştirdi.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, Bulgaristan’ın Filibe kentinde düzenlenen Yıldızlar ve Gençler Dünya Şampiyonası’na katılan İbrahim Ahmed Acar, tarihi bir muvaffakiyete daha imza attı.

Yarı finalde Güney Koreli Jayeoon Lim’i 15-14, finalde ise ABD’li Christopher Walker’ı 15-13 mağlup eden İbrahim Ahmed Acar, Türkiye’ye eskrimde birinci dünya şampiyonluğunu kazandıran atlet olarak tarihe geçti.

İbrahim Ahmed Acar, Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde geçen ay düzenlenen Avrupa Yıldızlar Eskrim Şampiyonası’nda da altın madalyaya uzanan birinci Türk atlet olmuştu.

Eskrim Federasyonu Lideri Prof. Dr. Murat Atalı, bir ay içinde Avrupa ve dünya şampiyonu unvanını kazanan ulusal sporcuyu kutlayarak, “Sadece eskrim tarihimizin değil, spor tarihimizin de en değerli başarılarından biri. Zira tarihimizde hiç altın madalya alamadığımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında tıpkı atletimiz, bir ay ortayla iki altın madalya kazandı. İbrahim’in yolu, bundan sonra olimpiyat şampiyonluğu yoludur.” sözlerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir