Ertuğrul Ersoy: ‘Hedefimiz iyi başlamak’

Bursaspor’daki başarılı futboluyla A Ulusal Takım’ın Uluslar Ligi maçları öncesinde takıma davet edilen Ertuğrul Ersoy, Ulusal Grup olarak Uluslar Ligi’ne güzel başlamak istediklerini söyledi. Ertuğrul, Beşiktaş maçında ise 3 puanı kaçıran taraf olduklarını tabir etti. 

Bursaspor forması altında gösterdiği performansla genç yaşında kadrosunda kaptanlığa kadar yükselen ve A Ulusal Grup takımına çağrılan Ertuğrul Ersoy, İHA’ya konuştu. Ay-Yıldızlı forma altında olmaktan ötürü çok gururlu ve keyifli olduğunu söz eden başarılı savunma oyuncusu, “Burada olduğum için her Türk futbolcu üzere ben de çok memnunum. Maçlara geçecek olursak, geçtiğimiz haziran ayında çok âlâ 3 maç oynadık diyebiliriz. Skor olarak istediğimiz üzere olmadı lakin âlâ bir hazırlık devri geçirdik ekipler Dünya Kupası’na giderken. Artık maksadımız uygun başlamak. Yeni bir turnuva oluşuyor ve âlâ başlamak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz. Umarım âlâ olur” dedi. 

“3 puanı kaçıran taraf bizdik” 

Genç yaşında Bursaspor forması altında alana kaptan olarak çıkan Ertuğrul Ersoy, Türkiye’nin en genç kaptanlarından birisi olmasıyla ilgili olarak, “Bu bahiste çok onurlu ve gururluyum. Kaptanlık konusunda bana güvendikleri için liderim Ali Ay ve hocam Samet Aybaba’ya çok teşekkür ediyorum. Bursaspor altyapısından çıkan bir oyuncuyum ve yıllardır Bursaspor forması terletiyorum. Bu türlü bir vazife bana bildirim edildiğinde çok keyifli oldum. Bunu sözlerle anlatamam. Maça gelecek olursak, çok ortada giden bir maç oldu. Maçın bize daha yakın olduğunu düşünüyorum. 3 puanı kaçıran taraf olduğumuzu söyleyebilirim” diyerek kelamlarını tamamladı. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir