Dünyanın en iyileri Antalya’da mücadele edecek

Serik’e bağlı Belek turizm merkezindeki Montgomerie Maxx Royal alanında Avrupa Çeşidi Final Serisi kapsamında düzenlenecek Turkish Airlines Open 2015 Golf Turnuvası’nın tarihi G20 Tepesi nedeniyle değişti. Bu yıl 29 Ekim- 1 Kasım tarihleri ortasında yapılacak turnuva Avrupa Çeşidi Final Serisi’nin birinci ayağı olacak.

Toplam 7 milyon dolar ödüllü turnuvada dünya golfünün tepesinde yer alan Kuzey İrlandalı Rory McIlroy’un yanı sıra 2013 şampiyonu Victor Dubuisson, geçen yılın şampiyonu Brooks Koepka ile Lee Westwood, Sergio Garcia, Justin Rose, Miguel Angel Jimenez, Patrick Reed, Louis Oosthuizen ve Martin Kaymer üzere yıldız oyuncular uğraş edecek. Bileğindeki yara yüzünden turnuvalara süreksiz olarak orta veren Rory McIlroy, 2015’i düzgün halde bitirmek için Turkish Airlines Open’a katılma kararı aldı.

Golf Federasyonu Lideri Ahmet Ağaoğlu, Rory McIlroy’un 3 yıl ortadan sonra yine Türkiye’de alana çıkacak olmasının kendileri için onur olduğunu söyledi. Ağaoğlu, “Bu harikulade bir spor olan golfün Türkiye’de büyümesi için gereken vizyonun bir modülü. Turnuvanın birinci yılında Tiger Woods’u, ikinci yılında ise Sergio Garcia’yı konuk etmiştik. Üçüncü turnuvada da Rory çaba edecek” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir