Altınordu UNICEF’le iş birliği yapacak

Altınordu Kulübü’nün, UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Ulusal Komitesi ile kurumsal iş birliği için görüşmeler yaptığı bildirildi.

Altınordu Kulübü’nden yapılan açıklamada, UNICEF Türkiye Ulusal Komitesi’nin kurumsal münasebetlerden sorumlu genel müdür yardımcısı Burcu Güvenek Araslı’nın kulüp lideri Seyit Mehmet Özkan ile bir ortaya geldiği belirtildi. Araslı’nın Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki gençlerle tanıştığı ve UNICEF’le ilgili ayrıntılı bir sunum yaptığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seyit Mehmet Özkan, UNICEF üzere bir kurumla el ele vermenin hayalini yıllardır kurduğunu bildirdi. UNICEF armasını hak etmenin çok kıymetli olduğunu belirten Özkan, “Böyle bir kurum ile iş birliği içerisine girmek bizler için tanım edilemez bir his. Bizim en değerli merkezimiz çocuklar. UNICEF ise yıllardır yaptığımız her şeyin tepe noktasında duruyor. Bugün, hayatımın en memnun günlerinden birini yaşıyorum. UNICEF ile küresel yahut mahallî iş birliği kulübümüz için büyük onurdur.” sözlerini kullandı.

Altınordu’nun çocuklar ismine çok kıymetli bir misyon üstlendiğini vurgulayan Araslı ise şunları kaydetti:

“Herkes alanlar, binalar ve tesisler yapabilir. Fakat bunu çocuk eksenine oturtmak ve her şeyi bu ideolojiyle inşa etmek dayanılmaz bir şey. Altınordu ile iş birliğinin başlamasıyla ilgili gerekli çalışmaları başlatacağım.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir