Zirveye tırmanış! Olmaz demeyin!

Türkiye Dağcılık Federasyonu Hakkari Vilayet Temsilciliğinin tertibiyle bir ortaya gelen dağcılar, 3 bin 270 rakımlı Abdurrezzak Dağı’na tırmandı. 

Kuvvetli coğrafyası ve bakir bölgeleriyle tabiat turizminin değerli merkezlerinden biri olan Hakkari, yüksek rakımlı dağlarıyla da dağcıların ilgisini çekiyor.

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) vilayet temsilciliğinin kış programı kapsamında bir ortaya gelen dağcılar, 3 bin 270 rakımlı Abdurrezzak Dağı’na tırmanış gerçekleştirdi.

TDF Vilayet Temsilcisi Naci Ertunç, 5 dağcı ile güçlü parkurlardan geçerek 6 saatte tepeye ulaştıklarını söyledi. 

Dorukta yaklaşık bir saat kaldıklarını söz eden Ertunç, şunları kaydetti: 

“Bu kış yaptığımız dördüncü kış tırmanışımızı da muvaffakiyetle bitirdik. TDF 2017 kış programında yer alan bir çok şiddetli faaliyet bizi bekliyor. Fırsat buldukça bu tırmanışları yapmaya çalışacağız. Benimle birlikte tırmanış yapan dağcı arkadaşlarıma gösterdikleri performanstan ötürü teşekkür ediyorum.” 

Daha evvel Ağrı Dağı’na tırmandığını belirten Bursalı Dağcı Yüksel Işık ise “Abdurrezzak Dağı tırmanışı benim için daha zordu. Çok dik ve kayalık parkura sahip olan dağ, zahmetli olduğu kadar keyifli. Bundan sonra Hakkari’de yapılacak bütün faaliyetlere katılacağım.” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir