Zafer Haftası Tırmanışı başladı..

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından organize edilen şenlik kapsamında Türkiye Dağcılık Federasyonu Lideri Alaattin Karaca ile beraberindeki federasyon üyeleri, Cumhuriyet Meydanı’ndaki hürmet duruşunun akabinde İstiklal Marşı okudu.

Grup daha sonra şenlik için Üst Kavron Yaylası’na hareket etti.

Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan şenlik kapsamında Zafer Haftası tırmanışını Rize’de gerçekleştireceklerini söyledi.

Daha evvelki yıllarda 13 kez Ağrı Dağı’nın tepesine tırmanış faaliyeti düzenlediklerini anımsatan Karaca, şunları kaydetti:

“Ülkemizin en yüksek dağı olmasından ötürü, faaliyetlerimizi çoğunlukla Ağrı Dağı’nda gerçekleştirdik. Öbür iki faaliyetimizi ise Kaçkar Dağları’nda yaptık. Bu da bir başkası olacaktır. Ülkemizin türlü kulüplerinden ve vilayetlerinden yaklaşık 65 atletle tırmanışımızı gerçekleştireceğiz. Hatta İran, Azerbaycan, Makedonya üzere ülkelerden de iştirakçilerimiz var. 30 Ağustos günü Kaçkar Dağları’nın tepesinde olmayı planlıyoruz.” 

Bugün Üst Kavron Yaylası’na çıkıldıktan sonra orada kamp kuracaklarını belirten Karaca, “Yarın ise Öküz çayırına çıkacağız. 30 Ağustos Pazar günü de saat 10.00 ile 11.00 ortalarında da dorukta olmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir