Yıldız Dağı yeni sezonuna hazırlanıyor

Sivas Vilayet Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde üretimi devam eden 100 yataklı otel, 2 günübirlik tesis, 2 kütük konut, buz pisti, otopark, teknik ve idari bina inşaatlarında incelemede bulundu.

Ayhan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kış sporları merkezini, 2015-2016 kış dönemine hazırlamak için hummalı bir formda çalıştıklarını söyledi.

Kayak merkezinde bir çok alandan çalışma olduğunu hatırlatan Ayhan, “Her birinin uyumu gerekmektedir. Zira ortak kullanım alanları var. Gerek alt yapı gerek üst yapı açısından ortak yapılması gereken yerler var. Mevsim kuralları müsaade ettiği sürece kapasitenin arttırılması ve kışa dört dörtlük girilebilmesi için önemli manada çalışıyoruz. Burada toplam 3 dönemdir çalışılıyor fakat toplasak 15 ay çalışılmadı” sözlerini kullandı. 

Ayhan, yollarla ilgili çalışmalar hakkında da bilgi vererek, “Yolumuzun kapasitesini arttıracağız. Komşu vilayetlerle irtibatını sağlayacağız. Otopark meselesinin giderilmesi için ağır bir çalışma yapılmaktadır. Buz pisti, günübirlik tesis, otel yapay karlama, fiber altyapı, pistlerin ve etrafın aydınlatılması ve tüm ayrıntılar düşünülerek ağır bir biçimde çalışıyoruz. Tek düşüncemiz vakit ve iklim koşulları. Hiçbir kaynak, ekipman ve heyecan ıstırabımız bulunmamaktadır” biçiminde konuştu. . 

Yıldız Dağı’nın değerine değinen Ayhan, “Yıldız Dağı tüm detaylarıyla düşünülen bir dağ. Sivas’ı markalaştırabilecek, heyecan verecek ve istihdam oluşturacak merkezi sahiden heyecanlı bir formda takip ediyoruz ve neticelendireceğiz” diye konuştu. 

Ayhan, bölgede yaşayan çocuklar için de projelerinin olduğunu aktararak, şunları kaydetti:
“Bizim için en değerli projelerden birisi de dağı etrafı ile entegre etmek. Bir proje hazırlıyor arkadaşlar. Bunu 1 Kasım itibariyle uygulayacağız. Bu bölgede toplumsal yapısı dezavantajlı olan kümelere, 7-15 yaş ortası yaklaşık 250 çocuğumuzu bu dağda 4 ay boyunca yetiştireceğiz. Kayak eğitimi vereceğiz. Sivas’ın Yıldız Dağı’nda Sivas’ın yıldızlarını yetiştireceğiz. En büyük amacımız bu. Kayak okulu da açacağız.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir