Yahudi soykırımını reddeden tweeti başına dert oldu

Ligdeki ekiplerden Montreal Alouettes’de oynayan Khalif Mitchell, Twitter’da Yahudi soykırımını reddeden ve bu olayın palavra olduğunu savunan iletisi paylaşınca, ölçüsü açıklanmayan para cezasına çarptırıldı.

Kanada Amerikan Futbolu Ligi Yöneticisi Jeffrey Orridge, yaptığı açıklamada, Mitchell’in ligin toplumsal medya kurallarını ihlal ettiğini belirtti. Orridge, “Bölücülük, ırkçılık yahut şahısların cinsiyet, ırk, din ya da cinsel yönelimlerini kötüleme hedefli kullanılan yorumlara bizim ligimizde katiyen yer yoktur” dedi.

Jeffrey Orridge, şunları söyledi:

“Bizler oyuncularımızın kendi kanılarını açıklama haklarının olduğunun farkındayız ama bu tıp aşağılayıcı ve uygunsuz açıklamalarla ligimizin prestijini zedeleyemeyiz. Mitchell, kurallar gereği para cezası alacak. Ceza ölçüsü da olabilecek en yüksek sayı olacak.”

Kanada faaliyet gösteren Yahudi tertiplerin protesto yağmuruna tuttuğu Khalif Mitchell’in kadrosu Montreal Alouettes Lideri ve CEO’su Mark Weightman da Mitchell’in toplumsal medya üzerinden attığı iletileri kınadığını açıkladı.

Mark Weightman, “Onun attığı bildiriler hayal kırıcı ve hiçbir biçimde Montreal Alouettes Futbol Kulübü’nün görüş ve bedellerini yansıtmamaktadır” sözünü kullandı. Weightman, “Onun bildirileri büsbütün kabul edilemez ve Alouettes olarak rahatsız olan herkesten özür dileriz” diye konuştu.

Hala paylaşımları için özür dilemeyen Khalif Mitchell ise daha sonra TruthWillFree96 isimli adresinden yaptığı açıklama ve paylaşımlarda, ‘’Biliyorum ki gerçek, beni sonsuza dek özgür yapacak’’ tabirini kullanmıştı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir