Ünlü sanatçılar engelli sporculara sayı atamadı

Bakırköy Belediye Lideri Dr. Bülent Kerimoğlu’nun tertibiyle “engellilere farkındalık yaratmak amacıyla” , Bakırköy Belediye Lideri Dr. Bülent Kerimoğlu, ünlü sanatçılar ( Anıl İlter, Aras Aydın, İstek Oruç, Ayşegül Günay, Berk Oktay, Burak Sarımola, Burç Kümbetlioğlu, Cihan Ercan, Emre Kızılırmak, Itır Esen, İsmail Demirci, Melih Selçuk, Mert Kurdal,  Ruhi Sarı,Tuğba Özay, Uzay Kanat Heparı) ile BJK RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadrosu şov maçı yaptılar.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde oynanan  karşılaşmayı   BJK Genel Koordinatörü Levent Çifter, RMK Marine Tersanesi Genel Müdürü Adnan Nefesoğlu,  BJK RMK Marine Genel Menajeri Fazilet Göksel de izledi. 

Yeşilyurt Spor Kulübü Kapalı Salonu’nda gerçekleşen şov maçı renkli manzaralara sahne olurken, sanatkarların maçta sayı bulmakta zorluk yaşaması dikkatlerden kaçmadı.

Bakırköy Belediyesi tarafından ünlü sanatkarların tekerlekli sandalye ile basketbol oynaması için alınan 10 tekerlekli sandalye müsabakanın akabinde muhtaçlık sahiplerine Lider Kerimoğlu ve ünlü sanatkarlar tarafından armağan edildi.

Bakırköy Belediye Lideri Dr. Bülent Kerimoğlu BJK RMK Marine atlet ve yöneticileri ile aktifliğe takviye veren ünlü sanatkarlara plaket verdikten sonra yaptığı konuşmada şunları söyledi:” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde hassaslık ve farkındalık yaratmak hedefiyle bu tertibi düzenledik. Sanatçı arkadaşlarımıza ve Beşiktaş Spor Kulübü’ne verdikleri dayanak için teşekkür ediyorum. Toplumun %7-8’inin engelli olduğunu düşünürsek sorumluluğumuz daha fazla artmaktadır. Engelli yurttaşlarımızın mahzurlarını aşması için hepimize büyük vazife düşüyor. Engellilerin istihdama ve üretime katılabilmesi, etkin toplumsal ömrün içinde olabilmesi için biz Bakırköy Belediyesi olarak çok uğraş sarf ediyoruz, artırarak etmeye de devam edeceğiz.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir