Türkiye Bocce Şampiyonası sona erdi

Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunca düzenlenen şampiyonada 145 sportmen çaba etti. Şampiyonayla 20-25 Nisan’da İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenecek Dünya Ümitler ve Büyük Erkek-Büyük Kadınlar  Bocce Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek atletler belirlendi.

Ümitler kategorisinde Ankara’dan Yunus Emre Güngör ve Esile Emen, Büyük erkeklerde de Kırıkkale’den Erdal Kantemir, şampiyon oldu.

Dereceye giren sportmenler, madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Yardımcısı Murat Kocakaya ve Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü’den aldı.

Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu Genel Koordinatörü Alper Kabakçı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 gün süren karşılaşmaların epey çekişmeli geçtiğini söyledi.

“Eleme yöntemine nazaran yapılan karşılaşmalarda erken finaller oldu” diyen Kabakçı, “Özellikle yarı finallerde çok önemli ve şahane maçlar seyrettik. Atletlerimizin performansı bizi çok mutlu etti. Umarım, Roma’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ülkemize madalya getireceğiz” diye konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir