TUR 2019’da Çanakkale-Edremit etabının galibi Fabio Jakobsen

55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi’nin 122.6 kilometrelik Çanakkale-Edremit etabını Quick Step Takımı’ndan Fabio Jakobsen 2 saat 50 dakika 12 saniye ile kazandı. 

Günün birinci atak yapan atleti Ahmet Örken oldu. Türk Ulusal Takımı’nda pedal çeviren Ahmet’e daha sonra beş sportmen daha katıldı ve birinci kaçış kümesi oluştu. BBH-Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langellotti, EUS-Euskadi Basque Country-Murias Takımı’ndan Urkol Berrade Fernandez, NSK-Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımı’ndan Umberto Marengo, SVB-Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder, Türk Ulusal Takımı’ndan Feritcan Şamlı da birinci prim kapısına hakikat pedal basmaya başladı. Fark bu esnada evvel 3 dakika 10 saniyeye çıktıysa da daha sonra 2 dakika sularına indi. 
20.9’uncu kilometrede etabın birinci prim kapısı geçildi. Altılı küme içinde uygun yer tutan Ahmet Örken ve Feritcan Şamlı birinci iki sırayı alırken, üçüncülüğü bu mayoyu Tur’un başından beri kovalayıp ortak olmaya çalışan SVB-Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder üçüncülüğü elde etti. Bu sonuca nazaran Türk Ulusal Takımı’ndan Feritcan Şamlı yarın koşulacak Balıkesir-Bursa etabında da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğundaki Beyaz Mayo’yu taşımaya hak kazandı. Prim kapısından sonra Ana Küme (Peloton) ile kaçış gurubu ortasındaki yeni vakit farkı 2 dakika 25 saniye olarak verildi. Küme ikinci prim olan Sprint kapısına yanlışsız pedal basmaya başladı. 

Etabın 42.8’inci kilometresinde gerçekleşen sprint primini SVB- Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder kazandı. İkinci sırayı NSK-Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımın’dan Umberto Marengo, üçüncülüğü BBH-Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langelotti elde etti. 
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Çeşidi yarın 194.3 kilometrelik Balıkesir-Bursa etabı ile devam edecek. Genel Ferdi Klasmanda birinciliğini koruyan Sam Bennett yarın koşulacak etapta Turkuaz Mayo’yu giyecek. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir