THY, Super Bowl’da boy gösterdi! İşte o reklam…

Amerikan Ulusal Ligi NFL’de Muhteşem Bowl heyecanı yaşandı. Final maçında Türk Hava Yolları’nın yeni reklam sineması görücüye çıktı. 

THY’den yapılan açıklamaya nazaran, THY’nin dünyaca ünlü kalp cerrahı ve ekran yüzü Dr. Mehmet Öz’ün rol aldığı yeni reklam sineması “Beş Duyu”yu, NFL finali Muhteşem Bowl’da izleyiciyle buluşturdu.

Danimarkalı ödüllü direktör Martin Aamund tarafından çekilen sinema, Avrupa, Güney Afrika, Uzak Doğu, Orta Doğu, Kanada, Latin Amerika ve ABD üzere ulusal bayrak taşıyıcının uçuş sağladığı birçok bölgede gösterime girdi.

50 santigrat derece sıcaklıktaki Sahra Çölü ve sıfır santigrat derece altındaki Kuzey Işıkları üzere fevkalâde hava kaidelerine sahne olan sinema, Kuzey Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu’da çekildi. Çekimleri bir ayda tamamlanan reklam sineması, insan bedeninin birbirinden son derece farklı ve zıt şartlar altında verdiği büyüleyici yansımaya temasta bulunarak, izleyiciye “Dünya Daha Büyük, Keşfet” sloganı eşliğinde, sahip olduğu “Beş Duyu” ile kendi iç dünyasından hareketle tüm dünyayı keşfe davet ediyor.

“Yolculuktaki mentorluğumuzu sürdüreceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Dünyanın en fazla ülkesine uçan havayolu şirketi olarak, öncelikli misyonumuzun yolcularımızı varış noktalarına ulaştırmaktan çok daha fazlası olduğuna inanıyoruz. THY ile onları dünyayı keşfe çağırırken, yeni reklam kampanyamız sayesinde keşif serüvenlerini daha özel ve manalı kılacak kişisel farkındalıklarını uyandırmayı amaçlıyoruz. Beş Duyu kampanyamız, bilinçaltını harekete geçirerek, her seyahat sonrası kazanılan birbirinden farklı tecrübenin bedeline vurgu yapıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar dünyaca ünlü birçok isimle hayata geçirdikleri reklam çalışmalarının olumlu geri bildirim ve sonuçlarının kendilerine büyük mutluluklar yaşattığını kaydeden Olmuştur, geçen yıl Morgan Freeman’ın oynadığı reklam kampanyasının büyük bir hit olduğunu, Dr. Mehmet Öz ile gerçekleştirdikleri yeni iş birliğinin de hoş yansımalarını almak için sabırsızlandıklarını bildirdi.

Olmuştur, “Bugün olduğu üzere bundan sonra da yolcularımızın yeni keşiflerine ilham olacak ‘Dünya Daha Büyük, Keşfet’ mottomuzla birlikte bu seyahatteki mentorluğumuzu sürdüreceğiz.” tabirini kullandı.

Dr. Mehmet Öz ise yüksek kalitede bir yolcu tecrübesinin kıymetli olduğunu belirterek, “Hayatını, insan bedeninin mükemmellerini tüm dünyaya duyurmaya adamış bir tabip olarak, yeni reklam projesi ‘Beş Duyu’da THY ile çalışmaktan çok memnunum. Bu projeyle izleyicilerimizde daha fazla keşif ruhu uyandırarak, dünyanın dört bir yanında sahip olabileceğimiz alabildiğine eşsiz tecrübesi THY ile birlikte keşfediyor olacağız.” tabirlerini kullandı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir