TBBDF’de Mutlu Türkmen başkanlığa seçildi

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunda (TBBDF) Keyifli Türkmen başkanlığa seçildi.

Ankara’daki Angora Otel’de gerçekleştirilen inanılmaz seçimli genel şuraya 139 delegeden 77’si katıldı. Türkmen kullanılan 77 oyun 76’sını alarak federasyonun yeni devirdeki lideri oldu. Bir oy ise geçersiz sayıldı.

Lider Keyifli Türkmen genel konseyde yaptığı konuşmada, federasyonun 2005 yılında kurulduğunu hatırlatarak, “Bizim varlık sebebimiz atletlerimiz ve kulüplerimiz. Örnek bir federasyon olduğumuzun altını çizmek isterim. Yeni projelerimizi olgunlaştırdıktan sonra genel konseye sunacağız. Yeni çalışmalarımız 2020 ve 2024 yıllarını kapsayacak. 2024 yılı sonuna kadar 13 bin olan faal lisanslı atlet sayımızı 100 bine ulaştırmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.

Konuşmasında 13 yıl mühletle federasyonda başkanlık vazifesini sürdüren eski lider Ahmet Recep Tekcan’a teşekkürlerini sunan Türkmen, kendisine plaket takdim etti.

Genel konseyde delegelerin oylarıyla alınan kararla eski lider Tekcan, federasyonun onursal başkanlığına getirildi.

Başkanlığını Keyifli Türkmen’in yaptığı federasyonun idare konseyi şu isimlerden oluştu:

Fahrettin Göktaş, Fethi Ahmet Polat, Lokman Ertürk, Murat Kul, Serdar Arslan, Faik Kapsız, İlyas İleri, Bilal Aydın, Vahdettin Elbay, Fikret Kelleş, Mehmet Almalı, Nuretdin Memur, Rıdvan Özkan ve Seyda Dursun.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir