TAF Başkanı Fatih Çintimar, Avrupa Atletizm Birliği Yönetimi’ne seçildi

Çekya’nın Başşehri Prag’da bugün yapılan 26. Avrupa Atletizm Birliği (EA) Genel Konseyi’nde 28 oy alan Türkiye Atletizm Federasyonu Lideri Fatih Çintimar idare konseyine seçildi.

26. Avrupa Atletizm Birliği (EA) Genel Heyeti’nde 15 kişilik idare heyetine seçilen Fatih Çintimar, Bilhassa Türkiye’nin genç nüfusuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Türkiye, Bugün Avrupa’nın en genç ülkesi. Bu kitlenin atletizm için de çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu gençlerin atletizmde kelam sahibi olabilmesi ismine Türkiye’nin Avrupa atletizm haritasında kelam sahibi olması gerekiyor. Bizler Tüm ülkelere eşit arada, atletizmin yararı için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Çintimar, “Dopinge Karşı Sıfır Tolerans” mottosuyla öne çıkan bir anlayışı Türkiye’de tesis ettiklerini vurgulayıp, birebir kanıyı avrupa’da da vurgulayacaklarını, bu manada EA’nın vizyonuyla örtüşen bir programı olduğunu belirtti.

Öte yandan Avrupa Atletizm Birliği (EA) idaresine seçilen Çintimar, 20 üyesi bulunan Balkan Atletizm Federasyonları Birliği’nin asbaşkanlığı, 23 üyeli Akdeniz Atletizm Federasyonları Birliği’nin idare konseyi üyeliği ve İslam Ülkeleri Atletizm Birliği’nin de kurucu başkanlığını sürdürüyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir