Semih Saygıner yeniden 1 numara olmak istiyor

Ulusal atlet Semih Saygıner, mesleğine orta verip tekrar döndüğü bilardoda, sıfırdan başlayarak 4 yılı aşkın müddette dünya klasmanında 5. sıraya yerleşti. Bilardoda birinci dünya şampiyonluğunu 1994’te kazanan, Hollanda liginde 9 yıl, Portekiz liginde ise 3 yıl profesyonel sportmen olarak gayret eden Semih Saygıner, 2007 yılında aldığı kararla mesleğini dondurdu.

Semih Saygıner çabasını farklı alanlara taşıdı

Semih Saygıner, 7 yılda hiçbir resmi karşılaşmaya katılmazken, uğraşını bilardodan farklı alanlara taşıdı. Evvel Türk Sanat Müziği albümü çıkaran Semih, daha sonra 33 yıllık mesleğini mizahi bir lisanla anlattığı “Masamda Birikmiş Hikayeler” isimli gösterisini sahneye koydu.

Semih Saygıner, Temmuz 2014’te aldığı kararla bilardoya tekrar döndü. Ulusal atlet, 4 yılı aşkın müddette en tabandan başladığı bilardoda, turnuva ve şampiyonalarda aldığı başarılı sonuçlarla dünya sıralamasında 5. sıraya yerleşti.

“Tekrar yükseleceğim”

Ulusal bilardocu Semih Saygıner, Antalya’da 1. ayağının devam ettiği Üç Bant Bilardo Dünya Kupası tertibinde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her sene Künya Kupası’nın bir ayağına konut sahipliği yaptığını söyledi. Semih, 2020 Üç Bant Bilardo Dünya Şampiyonası’nın Antalya’da yapılacağını tabir etti.

Kendisinin yanı sıra öteki Türk atletlerinin dünya klasmanında çok önemli bir yükselişe geçtiğini belirten Semih Saygıner, şöyle konuştu:

“Dünya Kupası’nın Türkiye’deki ayağında ben, Murat Naci Çoklu ve Tayfun Taşdemir seribaşı üç oyuncuyuz. Elemelerden gelecek arkadaşları bekliyoruz. Onların da iştirakiyle ana tablodaki 32 oyuncu içinde 8-9 Türk sportmen olacağını düşünüyorum. Değerli bir turnuva. Yıla uygun başlamak lazım. Geri dönüş sürecinden sonra dünya klasmanında yükselişe geçtim, üçüncülüğe kadar çıktım. Ülke şampiyonasında biraz puan kaybedince beşinciliğe düştüm. Bir iki turnuva sonra tekrar yükseleceğimi düşünüyorum.”

“İddialıyım, bu sene âlâ işler yapacağım”

Semih Saygıner, kendisini geliştirmek ismine çok önemli idmanlar yaptığını, bu nedenle daha evvel başladığı ve kıymetli bir yere geldiği fitness sporuna dahi vakit ayıramadığını anlattı.

“İddialıyım, bu sene inşallah çok daha güzel işler yapacağım.” diyen Semih, Türk bilardocuların başarılı olmasının kendisini olumlu etkilediğini söyledi.

Ulusal atlet Semih Saygıner, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Türkiye, bundan 15 sene evvel bilardoyu dünyada bayağı domine eden bir ülkeydi. Sonra bayrağı biraz Güney Kore devraldı. Orada yönetimsel olarak gerçek yapılan bir kadro işler, bilardoyu bir anda çok üste çekti. Bu işe ilgi duyan yeni nesiller çıktı. Bizde de oturmuş bir kuşak var. İnşallah yeni kuşaktan da yeterli oyuncular çıkacak. Türkiye’de artık 7-8 oyuncu dünyadaki rastgele bir turnuvayı kazanabilir.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir