Şampiyon FOMGET!

Eryaman Optimum Rollhouse Bowling Salonunda yapılan şampiyonada, 10 kulüp kadrosundan 29 sportmen uğraş etti. İki günlük maratonun sonucunda dereceye giren atletler ise şöyle oluştu; 

Genç Kızlar:
1- Gizem İşleyen (Herkes İçin Spor ve Dans GSK)
2- Fatma Çise Kayıran (Ankara Dart GSK)
3- Ayda Acar (FOMGET GSK) 
3- Merve Eser (İdareci ve Bürokratlar Birliği SK)

Genç Erkekler:
1- Umut Diyar Gök (FOMGET GSK)
2- Berkay Bulça (İstanbul Bowling SK)
3- Aytunç Çelik (Boğaziçi SK)
3- İlbey Bozkuş (FOMGET GSK)

Şampiyonada kişisel müsabakalarda elde edilen puanlara nazaran belirlenen kulüpler sıralamasında ise FOMGET GSK 18 puanla birinci sırada yer alırken, Herkes İçin Spor ve Dans GSK 13 puanla ikinci, Ankara Dart GSK 10 puanla üçüncü, İstanbul Bowling SK 9 puanla 4. ve Yönetimci ve Bürokratlar Birliği GSK ise 7 puanla 5. sırada yer aldı. 

Şampiyona sonucunda dereceye giren sportmen ve kulüplere mükafatları Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Lider Vekili Doç. Dr. Keyifli Türkmen, Bowling Asbaşkanı Serdar Arslan ve Genel Sekreter Mehmet Demirdelen tarafından verildi. Ayrıyeten Türkmen, Şampiyonaya konut sahipliği yapan Rollhouse Bowling Salonu yetkilisi Didem Dilara Doğan’a da teşekkür plaketi takdim etti. 

 

Şampiyona sonuçlarını kıymetlendiren Asbaşkan Serdar Arslan, “Bu sene Gençlik ve Spor Bakanlığının dayanağı ile bir altyapı projesi başlattık. Çoğunluğu bu proje kapsamında yetiştirilmiş olan sportmenlerin uğraş ettiği şampiyona epeyce başarılı geçti. Bowling branşında devlet dayanağı olmadan altyapı oluşturmak mümkün değil” dedi. Arslan, Bowlingin Olimpiyat Oyunlarına girmek için de büyük bir avantaj yakaladığını hatırlatarak, “Eğer olimpiyat oyunlarına girersek bakanlığımızın takviyesi çok daha fazla artacak ve bu sene yaptığımız pilot projeyi birçok ile yaygınlaştırabileceğiz” dedi. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir