Şampiyon buz hokeyciler yurda döndü

Buz hokeyinde Dünya 20 Yaş Altı Erkekler Şampiyonası finalinde Çin’i 2-1 yenerek şampiyon olan Türk Ulusal Grubu, İstanbul’a döndü. 

Yeni Zelanda’nın Dunedin kentinde düzenlenen turnuvada şampiyonluğa ulaşan millileri, Atatürk Havalimanı’nda Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Lideri Bülent Akay ve idare konseyi üyeleri karşıladı. 

Lider Akay, havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, atletlerinin çok değerli bir muvaffakiyet elde ettiğini kaydetti. 

Türkiye’nin buz hokeyinde değerli yatırımlar yaptığını belirten Akay, “Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Buz hokeyinde tarihimizdeki en değerli başarıyı gerçekleştirdiler. Tüm Türkiye’ye hoş bir ikram verdiler. Onları yürekten kutluyorum. İnşallah çok daha uygun muvaffakiyetler gelecek.” dedi. 

Akay, atletlerinin namağlup halde şampiyonluğa ulaştığını anımsatarak, “Türk atletine imkan verildiğinde neler yapabileceğini dünyanın bir öteki ucunda Yeni Zelanda’da gösterdiler. Namağlup bir halde şampiyon olmayı başardılar. Bu muvaffakiyet A Ulusal Grup’ya da yansıyacaktır. Büyük başarılar elde etmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” tabirlerini kullandı.

 

– Mc Adams: “Çok istedik ve şampiyon olduk”

 

20 Yaş Altı Ulusal Kadrosu Antrenörü Keith Mc Adams, turnuvaya özveriyle hazırlandıklarını ve şampiyonluğu hak ettiklerini söyledi. 

Adams, son 3 yıldır ulusal ekip bünyesinde vazife yaptığını hatırlatarak, “Başarımızın en değerli sebebi federasyonumuzun ve grubun büyük bir ahenk içinde çalışmasıdır. Yeni Zelanda ve Çin karşısında çok şiddetli maçlara çıktık fakat kazanmayı başardık.” biçiminde görüş belirtti.

Türkiye’ye hoş bir armağan vermek için uğraş ettiklerini anlatan ay-yıldızlı grubun kaptanı Emrah Savaş da güçlü bir turnuvayı şampiyon tamamladıklarını lisana getirdi. 

“Turnuvaya giderken şampiyon olacağımıza inanıyordum.” diyen Emrah Savaş, şöyle konuştu:

“Buradan ayrılırken terör olayları yaşanıyordu. Bu muvaffakiyet, halkımızın yüzünü güldürdüyse, sevindirdiyse ne keyifli bize. Çok istedik ve şampiyon olduk. İnancımızı hiçbir vakit yitirmedik. Yarı finalde Yeni Zelanda karşısında 2-0 geriye düştüğümüzde bile çabayı bırakmadık. İnancımız tamdı ve bunu alana yansıttık. Çok şükür Çin’i de mağlup ederek şampiyon olduk.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir