Şampiyon atlet Sıla Koloğlu’na Milli Takım kampında engelleme

Son 2 senede 26 madalya, 2 İBB kupası, 1 İstanbul Maratonu derecesi ve 18 muvaffakiyet evrakı kazanan 14 yaşındaki atlet Sıla Koloğlu’nun, U14 Ulusal Grup Kampı Koşusu listesinde isminin yer almasına karşın koşmasına mahzur olunduğu ortaya çıktı.

Ajansspor’a çarpıcı açıklamalarda bulunan atletin halası, Sıla’nın ulusal kadro kampı için gecesini günüdüzüne katarak çalıştığını ama sebebini bilmedikleri ve öğrenemedikleri bir formda genç atletin kampa katılmasına mahzur olunduğunu söyledi.

İtiraz yarar etmedi

Koşuya 10 dakika kala hakemin Sıla’ya “Sen koşmuyorsun” dediğini belirten hala Koloğlu, antrenörün duruma itiraz etmesine karşın bir sonuç alamadıklarını tabir etti.

“Bulgar vatandaşlığı da var ancak Türkiye’yi temsil etmesini istiyoruz”

Sıla Koloğlu’nun tıpkı vakitte Bulgaristan vatandaşı da olduğunu hatırlatan genç atletin halası, “Sıla tıpkı vakitte Bulgaristan vatandaşı ve Bulgaristan Federasyonu’ndan da teklif aldı. Lakin bizim önceliğimiz Türk sportmeni olması ve Türkiye’ yi temsil etmesi.” dedi.

Hala Koloğlu, Sıla’nın neden koşturulmadığına dair kimseden bilgi alamadıklarına dikkat çekerek, mevzunun açıklığa kaşvurulması için yetkililerden yardım istedi.

AJANSSPOR

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir