Şampiyon atıcı, olimpiyat hedefinde ısrarcı

Akgün, Azerbaycan’da düzenlenen kupada Türkiye rekoru kırdığını ancak olimpiyat kotasını yarım puanla kaçırdığını tabir ederek, maksadına şimdilik ulaşamadığını söyledi. 

Bunun 7’nci Türkiye rekoru olduğunu ancak bugüne kadar ki rekorların, olimpiyat kotasını geçmeye yetmediğini anlatan Akgün, “Olimpiyat kotasını yarım puanla kaçırdığım için üzgünüm lakin 2016 Rio Olimpiyatlarına katılmak ve kotayı yakalamak için son bir talihim var” dedi.

“Özveri ve uğraşla performansımı artırdım”
Ulusal sportmen, gelecek yılın şubat ayında Macaristan’da son olimpiyat seçmesinin yapılacağını anımsatarak, şunları söyledi: 
“22-28 Şubat 2016’da Macaristan’da gerçekleştirilecek Havalı Silahlar Avrupa Şampiyonası benim için son bir baht olacak. Şayet burada kotayı geçersem 2016 Rio Olimpiyatları’na gideceğim, geçmesem olimpiyatlar benim için hayal olacak. Bu nedenle çok çalışmam gerekiyor. Macaristan’da olimpiyat vizesini almak istiyorum.”

“Özveri ve uğraşla performansımı arttırdım. Bunu son iki yılda en güzel biçimde ortaya koydum” diyen Akgün, olimpiyatlara gitmek için bu şuur ve kararlılıkla her zamankinden daha fazla çalıştığını vurguladı. 

Akgün, kendisine takviye verenlere teşekkür etti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir