Ramil Guliyev, Kıtalar Kupası’nda ikinci oldu!

Milletlerarası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen Kıtalar Kupası’nda ulusal atlet Ramil Guliyev, erkekler 200 metrede, Türkiye ise erkekler 4×100 bayrak yarışında ikincilik elde etti.

Çekya’nın Ostrava kentinde bugün başlayan karşılaşmalarda, erkekler 200 metre finalinde uğraş eden ulusal atlet Ramil Guliyev, 20.28’lik müddetiyle yarışı ikinci sırada bitirdi.

Panamalı Alonso Edward 20.19’luk derecesiyle yarışı birinci sırada tamamlarken, Ekvadorlu Alex Quinonez ise 20.36’lık zamanlamasıyla üçüncü sırada yer aldı.

Yasmani Copello Escobar dördüncü oldu

Erkekler 400 metre engelli finalinde yarışan ulusal sportmen Yasmani Copello Escobar, 48.65’lik derecesiyle dördüncülük elde etti.

Katarlı Abderrahman Samba 47.37’lik müddetiyle şampiyona rekoru kırarak birinci olurken, Jamaikalı Annsert Whyte 48.46 ile ikinci, Norveçli Karsten Warholm ise 48.56 ile üçüncü sırada yarışı tamamladı.

Türkiye bayrak yarışında ikincilik elde etti

Günün son yarışında erkekler 4×100 bayrak finalinde Avrupa kıtasını temsil eden Ramil Guliyev, Jak Ali Harvey, Yiğitcan Hekimoğlu ve Emre Zafer Barnes’ın yer aldığı Türkiye, 38.96’lık müddetiyle ikinci oldu.

Amerika kıtası ismine yarışan Michael Rodgers, Noah Lyles, Yohan Blake ve Tyquendo Tracey’den heyeti grup, 38.05’lik derecesiyle birincilik, Asya-Pasifik kıtasını temsil eden Trae Williams, Joseph Millar, Jin Su Jung ve Jake Doran ise 39.55’lik zamanlamasıyla üçüncülük elde etti.

Şampiyona, yarın düzenlenecek karşılaşmalarla sona erecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir