Ramil Guliyev, atletizmi bırakacağı tarihi açıkladı!

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal atlet Ramil Guliyev, tüm konsantrasyonunun 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na yönelik olduğunu söyledi. Guliyev, “En büyük gayem olimpiyatlarda altın madalya kazanmak. Bunu gerçekleştirerek üçlüyü tamamlayacağım.” sözlerini kullandı.

Guliyev amaçlarını açıkladı

Elmas Lig’in dışında 27 Eylül-6 Ekim tarihlerinde Doha’da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’na kadar diğer turnuvalarda da yer alacağını aktaran 28 yaşındaki atlet, “İnşallah bu sene düzgün geçer. Natürel, bütün hazırlıklarımı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için yapıyorum. En büyük gayem olimpiyatlarda altın madalya kazanmak. Buna çok inanıyorum ve bunu başarmayı çok istiyorum. Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nın akabinde bunu da gerçekleştirerek üçlüyü tamamlayacağım.” tabirlerini kullandı.

“Altın madalyaya daha yakınım”

Dünya Atletizm Şampiyonası’na son şampiyon unvanıyla katılacak olan Ramil Guliyev, bu durumun kendisinde rastgele bir baskı oluşturmadığını aktardı.

Rakiplerinden daha âlâ durumda olduğunu düşündüğünü lisana getiren ulusal atlet, “Bu durum, benim değil rakiplerimin üzerinde baskı oluşturuyor. Benim için bir avantaj. Rakiplerimden biraz daha önde olduğumu düşünüyorum. Dünya Şampiyonası’nda daha rahat yarışacağım. Altın madalyaya rakiplerime nazaran bir tık daha yakınım. Tekrar altın madalya elde edebilmek için çalışıyorum.” formunda görüş belirtti.

“En az 8 sene daha pistlerde olacağım”

Ramil Guliyev, önemli bir sakatlık yaşamadığı sürece en az 8 yıl daha pistlerde olacağını kaydetti.

2012 Londra ve 2016 Rio’nun akabinde 2020 Tokyo’da piste çıkmak istediğini anlatan ulusal atlet, “2020 Tokyo, son olimpiyatım olmayacak. Mesleğime devam edeceğim. 2020 Tokyo’dan sonra 1 olimpiyat daha göreceğime inanıyorum. Önemli bir sakatlık yaşamadığım sürece en az 8 sene daha pistlerde olacağımı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Spor merkezi açmayı düşünüyorum”

Ramil Guliyev, sporculuk mesleğini bitirdikten sonra öğrencilerin eğitim ve sporu bir ortada sürdürebileceği bir merkez yaptırmayı istediğini söz etti.

Eğitim ile sporun bir ortada olmadığında zahmet yaşandığına dikkati çeken Ramil Guliyev, şunları kaydetti:

“Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Olimpiyat Spor Lisesi’nde okudum. Bütün spor branşları vardı. Hem spor hem de eğitim tıpkı yerdeydi. Her şey iç içeydi. Spor ile eğitimin bir ortada olması çok değerli. Eğitim, spor ve öbür tüm gereksinimler tıpkı yerde karşılanmalı. Bu halde atlet adayları yeteneklerini göstererek muvaffakiyete ulaşabilir. Türkiye’de bu türlü bir spor merkezi açmayı düşünüyorum. Kalıcı bir şey bırakmak istiyorum.”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir