Ragbi Federasyonu Softbol Asbaşkanı Feridun Acar açıklamalarda bulundu

Türkiye Beyzbol, Softbol, Muhafazalı Futbol ve Ragbi Federasyonu Softbol Asbaşkanı Feridun Acar, softbolun gelişmesi için değerli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Daha yolun başında sayılırız fakat gelecek için atletlerimiz umut vadediyor.” dedi.

Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Slovakya’nın Trnava kentinde düzenlenen Avrupa Bayanlar 22 Yaş Altı Softbol Şampiyonası’ndan deneyim kazanarak döndüklerini söyledi.

Softbol branşında birinci kere Avrupa Şampiyonası’na katıldıklarını tabir eden Acar, “17 ülke grubunun iştirakiyle gerçekleşen şampiyonayı 16’ncı sırada tamamladık. Milletlerarası manada katıldığımız en değerli turnuvalardan biri oldu. Burada atletlerimiz ve biz kıymetli deneyimler elde ettik.” diye konuştu.

Bu branşın Türkiye’de gelişmeye başladığını vurgulayan Acar, şunları kaydetti:

“Softbolun gelişmesi için Federasyon olarak kıymetli çalışmalar yapıyoruz. Daha yolun başında sayılırız lakin gelecek için atletlerimiz umut vadediyor. Türkiye’nin her yerinde bilinen ve oynanan bir spor olması için gayret sarf ediyoruz. Softbol okul sporlarına girdi. Altyapı çalışmalarına kıymet veriyoruz. Lisanslı sportmen sayısını artırarak softbolun hem bayanlar hem erkekler kategorisinde uygun bir noktaya gelmesini umut ediyoruz. Gençler için çok hoş ve yararlı bir branş. Önümüzde yeniden farklı kategorilerde milletlerarası şampiyonalar var. Onlara da katılarak ülkemizi en âlâ biçimde temsil edeceğiz.”

Ulusal ekibe Edirne’den sportmenlerin da katıldığını belirten Acar, kentte softbolun uygun noktalara geldiğini kaydetti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir