Pilotlar Çankırı’da antrenman uçuşu yaptı

Yarın başlayacak yarışlar öncesinde bölgeyi tanımak için güney pistine gelen pilotlara, bölge hakkında bilgiler verildi. Pilotlar daha sonra belirlenen alanda uçuş yaptı.

Şampiyonanın Koordinatörü Tahsin Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 ülkeden yaklaşık 100 pilotun organizasyona katılmasını beklediklerini söz etti. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tekin, “Bu müsabaka Çankırı Havacılık Kulübü olarak düzenlediğimiz 6. müsabaka. Dünya kupası, yamaç paraşütünde dünyanın en değerli tertibi. Türkiye’de yamaç paraşütü alanında 2015 yılında yapılan en kıymetli yarış bu. Bugün çeşitli ülkelerden 100 pilot geldi. Kayıtlarımızı yaptık, idman uçuşlarını yapıyorlar” diye konuştu. 

Bayramören’in Türkiye’de yamaç paraşütü yapılan en önemli yerlerden biri olduğunu tabir eden Tekin, “Biz burada 2007 yılından beri yarışlar yapıyoruz. Bayramören, Türkiye’nin en değerli uçuş bölgelerinden biri olduğunu kanıtladı. Burada Türkiye rekorları kırıldı. Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da dünya kupası müsabakalarını burada yaparız” halinde konuştu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir