Olimpiyatlara süngerle hazırlanıyor!

Afyonkarahisar’da oturan ulusal atlet Yaprak Selin Keskin, 2 yıl süren cimnastik serüveni akabinde 8 yaşındayken 2009 yılında atlama sporuyla tanıştı.

Bugüne kadar bu branşta yurt içi ve dışında birçok müsabakaya katılan Keskin, bunlarda 36 altın, 4 bronz ve 22 gümüş olmak üzere toplam 62 madalya kazandı. 2010 ve 2016 yıllarında katıldığı Türkiye şampiyonalarının tamamında 1, 3, 5, 7.5 ve 10 metre kule ve tramplen atlama branşlarında şampiyon olan Keskin, geçen yıl nisan ayında Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenen 14’üncü Belgrad Diving Trophy/Balkan Şampiyonası’na Afyonkarahisar Keskinler Gençlik ve Spor Kulübü ismine ferdi olarak yarıştı ve 2 ikincilik elde etti.

Daha evvel minder üzerinde çalışarak turnuvalara hazırlanan Yaprak Selin Keskin, 2 yıl evvel çalıştığı kulüpte özel oluşturulan içi sünger dolu 1 metre derinliğinde havuzda idman yapmaya başladı.

Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle sünger dolu havuzla çalışmalarını sürdüren Keskin, sıkıntı kurallarda çalışmalarına devam edebildiğini söyledi. Keskin, şöyle dedi:

“Burada çalışmak benim için kolay olmuyor. Buradaki süngerden yaptığımız havuzu gerçek bir havuz üzere hayal ederek çalışmalarımı sürdürüyorum. Lakin gerçek bir havuzun yerini hiçbir vakit tutmuyor. Çalışırken yeni bir hareket çıkarmaya çalıştığım vakit çok zorlanıyorum. Bize en yakın havuzlar Ankara’da. Lakin oralara gidebiliyorum. Onun dışında havuzlarda yarıştan müsabakaya çalışabiliyorum.”

Kendi uğraşları ile yaptıkları havuzun 1 metre derinlikte olduğunu belirten Keskin, “Derinliğin 3 metre olması gerekir. Burada bu eksiklik giderilse faydalanacak olan yalnızca ben değilim. Birçok kardeşimiz de bundan faydalanacak. İsterim ki 5 metre kulemiz olsun, havuzumuz olsun. Öteki vilayetlerden hiçbir eksiğimiz olmamalı diye düşünüyorum. Bence Afyonkarahisar da bu imkanları karşılayabilecek kapasitede bir il” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir