Öğrencilerin karne hediyesi raket oldu

Türkiye Badminton Federasyonu ve Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) Ankara Şubesi, ortak yürütülen projeler kapsamında Ankara’nın Bala ilçesindeki Köseli İlköğretim Okulu’nda öğrencilere spor materyali armağan etti.

Federasyonun “Orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür” projesi ile TSYD Ankara Şubesi’nin “Sporla iletişimdeyiz” toplumsal sorumluluk projesine Bala ilçesindeki Köseli İlköğretim Okulu’nda devam edildi.

Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Ferhat Türkoğlu, Türkiye Badminton Federasyonu Lideri Murat Özmekik, TSYD Ankara Şubesi Lideri Hüseyin Yanlışsız ve yöneticilerinin iştirakiyle okul öğrencilerine file, raket ve tüy toptan oluşan spor gereci paketi armağan edildi. Ayrıyeten yarın yarı yıl tatiline girecek öğrencilere çeşitli ikramlar de verildi.

Badminton Federasyonu Lideri Murat Özmekik, toplumsal sorumluluk projelerini hayata geçirmeye devem ettiklerini belirterek, “Projemizi daha evvel TSYD Ankara şubesiyle başlatmıştık. Türkiye’nin 81 vilayetinde, 81 köye uluşma gayesiyle başlattığımız proje ağır ilgi gördü. Federasyon olarak gençlerimizin spor yapmaları konusunda uygun bir sinerji oluşturduk. Bunu artırarak sürdürmek istiyoruz.” diye konuştu.

TSYD Ankara Şubesi Lideri Hüseyin Hakikat ise “Sporla iletişimdeyiz” projesi kapsamında farklı aktiflikleri hayata geçirdiklerini vurguladı.

Sporun güzel bir bağlantı aracı olduğunu lisana getiren Yanlışsız, “Yakın yahut uzak demeden gençlerimize, çocuklarımıza ulaşmak istiyoruz. Maksadımız sporda farkındalık oluşturmak. Başşehrin bütün spor paydaşlarıyla iş birliği içinde olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Aktifliğe katılan yönetici ve konuklar, dağıtımın akabinde öğrencilerle şov maçı yaptı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir