Milli dartçıdan bir ilk!

Ulusal dartçı Ümit Uygunsözlü, 2017 Büyük Britanya Dart Organizasyonu’nda (BDO) Doğu Avrupa sıralamasında tepeye çıkarak bir unsur imza attı.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, 1986 doğumlu Ümit’in ulusal ve memleketler arası tertiplerde elde ettiği puanlar sonunda 2017 BDO Doğu Avrupa sıralamasında birinci sıraya yerleştiği ve bunu başaran birinci Türk sportmen olduğu belirtildi.

Açıklamada, ulusal dartçının, BDO sıralamasında en güzel 32 atletin davet edildiği ve 26-29 Mayıs’ta Galler’in başşehri Cardiff’te düzenlenecek BDO Dünya Tipi’nde yer alma davetiyesi aldığı açıklandı. 

Uygunsözlü, yıl sonuna kadar toplayacağı puanlarla, BDO Doğu Avrupa liderliğini muhafazayı ve 2018 yılında düzenlenecek BDO’nun bir numaralı dart tertibi Lakeside’daki yerini almayı planlıyor.

Ulusal sportmen Ümit Uygunsözlü, Türkiye ismine birincileri gerçekleştirmekten duyduğu memnunluğu vurgulayarak, dartın olimpik bir spor olmamasına karşın ilerlediği bu yolda verdiği dayanaklardan ötürü sponsorlarına ve Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu’na teşekkür etti.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir