Milli buz hokeycilerin gözü altın madalyada

Türk Ulusal Kadrosu, Milletlerarası Buz Hokeyi Federasyonu tarafından 15-24 Ocak tarihlerinde Meksika’da düzenlenecek 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’na, Erzurum’daki Buz Hokeyi Arena’da hazırlanıyor.

Ulusal Kadrolar Antrenörü Keith McAdams nezaretinde çalışmalarını sürdüren 20 yaş altı ulusalların gayesi, Meksika’da altın madalya kazanarak bir üst kümeye yükselmek.

Şampiyondan bir hafta evvel Meksika’ya gidecek ulusal kadro, son etap kamp çalışmalarını burada tamamlayacak. 

Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Lideri Bülent Akay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 Yaş Altı Ulusal Grubu’nun, geçen ocak ayında Yeni Zelanda’da yapılan Dünya Şampiyonası küme eleme maçlarında başarılı sonuçlar çıkardığını belirterek, bu yıl şampiyon olmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Grubun sabah ve akşam olmak üzere günde beş saat idman yaptığını belirten Akay, “Sporcularımızın moral ve kondisyon düzeyi âlâ durumda. Ligler başladığında idman ve maçlarla birlikte deneyimleri daha da artacak” dedi. 

 

– Ekip, madalyalı gençlerle güçlendi 

 

Antrenör McAdams da geçen yıla nazaran bu yıl daha kuvvetli bir gruba sahip olduklarını belirterek, maksatlarının Meksika’daki küme maçlarını şampiyon tamamlamak olduğunu vurguladı. 

Ekiplerinin Yeni Zelanda’da çok az farklarla kaybettiği maçlar olduğuna işaret eden McAdams, şunları kaydetti: 

“18 Yaş Altı Ulusal Takımımız geçen mart ayında Yeni Zelanda’da altın madalya kazandı. O takımdan birçok oyuncu bu yıl 20 yaş altında yarışacak. Bu bizim için büyük bir avantaj. 18 yaş altında aldığımız altın madalyayı bu sene 20 yaş altında almak istiyoruz.” 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir