Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu yarın başlıyor

2. Milletlerarası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Tipi, yarın yapılacak 1. etap yarışıyla başlayacak.

“Dünya Bisikletçileri Kuzey Kıbrıs’ı Keşfediyor” sloganıyla gerçekleştirilecek ve 16 ülkeden 18 grubun yaklaşık 200 atletle katılacağı organizasyonla ilgili basın toplantısı, Kıbrıs Türk Spor Müellifleri Derneğinin binasında düzenlendi.

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Lideri Ekin Adademir, burada yaptığı konuşmada, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Tipi’nin hedefinin bisikleti sevdirmek olduğunu belirterek, “Kuzey Kıbrıs’ta da spor yapıldığını, buradaki insanların da spor yapmak istediğini, bunun ambargolarla ya da diğer tekniklerle engellenmesinin insanlık cürmü olduğunu, barış ve dostluk için bu çeşidin bir adım olduğunu vurgulamak istiyoruz.” dedi.

Maksatlarının spor yapmak olduğunu vurgulayan Ekin Adademir, insanların bisikleti sevmesini, bisikletin toplumun bir modülü olmasını istediklerini kaydetti.

Etaplar

Bisiklet tipinin birinci gününde İskele-Karpaz güzergahını kapsayan 182 kilometrelik parkur geçilecek. Cinsin ikinci gününde 167 kilometrelik Lefkoşa-Mağusa-Boğaz-Geçitkale-Esentepe-Değirmenlik-Lefkoşa, üçüncü gününde ise 165 kilometrelik Lefkoşa-Girne-Lefkoşa-Güzelyurt-Geçitköy-Lapta-Boğaz etapları yapılacak. 

2. Milletlerarası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Tipi’nin dördüncü gününde de Lefkoşa içinde toplam 72 kilometre uzunluğunda 60 cinslik Lefkoşa Kriteryum Etabı’nda halk sürüşü gerçekleştirilecek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir