Kumar alışkanlığı başını aktı!

Dünya iki numarası olan Kento Momota, geçen yıl Jakarta’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda bronz madalya alarak, bu turnuvada ülkesine birinci sefer madalya getirmişti. 

Lakin 21 yaşındaki oyuncunun Rio 2016’daki podyum hayali makus bir alışkanlık sebebiyle öbür bir bahara kaldı. 

Japon maddelerine nazaran yasak olan yeraltı kumarhanelerinde kumar oynadığı ortaya çıkan genç oyuncu bu cürmü tek başına işlemedi. Londra 2012’de Japonya’yı temsil eden Kenichi Tago ile birlikte geçen sene polis tarafından basılan kumarhanede kumar oynamaya devam eden Momota’nın kulübü NTT East Japan olayı doğruladı. 

Gruptan yapılan açıklamaya nazaran, Tago tarafından Ekim 2014 ve Ocak 2015 ortasında 6 kere kumarhaneye davet edilen Momota, yaklaşık 4,057 euro para kaybetti. Tago ise kumarhanenin müdavimi çıktı. Tıpkı süreç içerisinde 60 kere kumar oynayan Japon sportmen, yaklaşık 81,000 euro kaybetti. 

Tokyo 2020’de olabilir 
Japonya Badminton Federasyonu Genel Sekreteri Kinji Zeniya ise bu cezayla bir arada kurumun kumar karşısındaki halini net bir formda ortaya koyduklarını söylerken, Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Momota’nın yer alma bahtının olduğunu kelamlarına ekledi. – Eurosport

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir