Kaya’nın sağlık durumu hala ciddi!

Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda düzenlenen yarışta atıyla bir arada düşerek beyin kanaması geçiren jokey Ömer Kaya’nın sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. 

 Medical Park Ankara Hastanesi Baş Doktoru Mine Işık Arıgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kaya’nın sıhhat durumunun âlâ olmadığını, tedavisine, uyutularak devam edildiğini söyledi. 

Arıgün, Kaya’nın düştükten sonra atının da üzerine devrildiğini ve önemli bir baş travması ile evvel Yenimahalle Devlet Hastanesine kaldırıldığını belirterek, “Tecrübeli jokeyin kafasında iki yerde meydana gelen kanamalar sonucunda beyin ödemi oluşmuş. Durumu düzgün değil. Ömer Kaya pazartesi gününe kadar uyutulacak. Bu basamakta uyutularak tedavisine devam edilecek” diye konuştu. 

Jokeyliğe 1996 yılında başlayan dört çocuk babası Ömer’in antrenörü ve eniştesi Hüseyin Kaya ise iyi haberi umutla beklediklerini tabir ederek, “Ömer, tanıyan herkesin sevdiği hayırsever bir insan. Biniciliği çok seviyordu. Binicilik onun için bir tutku. Talihsiz kazayı geçirdiğinde ailece çok üzüldük. Allah onu bize ve çocuklarına bağışlasın.” formunda sözler kullandı. 

Deneyimli jokey, 6 Ekim Perşembe günü düzenlenen yarışlarda, atıyla düştükten sonra beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılmıştı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir