İtiraf! Maçlardan önce inanılmaz işler yapmış…

Amerikan futbolu oyuncusu Josh Gordon çarpıcı bir itirafta bulundu.

NFL gruplarından Cleveland Browns’ta forma giyen Josh Gordon, kısa bir vakit öncesine kadar çıktığı tüm maçlar öncesi uyuşturucu ve alkol aldığını söyledi.

Bu alışkanlığı okul çağında edindiğini belirten Gordon, “Üniversite yıllarım boyunca bu bağımlılık devam etti. Uyuşturucu kullanmak benim için her maç öncesi yapılması gereken bir ritüel hâline gelmişti. Maç günü geldiğinde oyuncuların kamp yapılan otelden ayrılmalarına müsaade verilir, biz de son hazırlıklarımızı yapıp direkt maçın oynanacağı stadyuma geliriz. Ben de maç günleri sabahın erken saatlerinde otelden ayrılır, “ritüelimi” gerçekleştirir ve maça gelirdim. Ayrıyeten galibiyet yahut yenilgi fark etmeksizin her maçtan sonra parti yapmak benim için bir gelenekti.” diye konuştu.

Bu günlerin artık geride kaldığını söyleyen 26 yaşındaki oyuncu, uyuşturucu ve alkol bağımlılığından kurtulmak için tedavi gördüğünü, çünkü bir noktadan sonra bu türlü yaşamaya devam edemeyeceğimi anladığını söz etti. Cleveland Browns Antrenörü Hue Jackson da bu süreçte Gordon’a dayanak olacaklarını ve kendisinin ekipte her vakit yeri olduğunu lisana getirdi.

Josh Gordon, Baylor Üniversitesi’nde bulunduğu 2011 yılında marijuana kullandığı gerekçesiyle okul grubundan uzaklaştırılmış ve Utah Üniversitesi’ne geçiş yapmıştı. (Eurosport)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir