“İnşallah bir dünya kupası daha kazanırız”

Beşiktaş Belediyesi’nin konut sahipliği yaptığı ve 20 ülkeden 149 atletin yarıştığı Dünya Kupası, Akatlar Isov Salonu’nda düzenleniyor. Ön eleme eşleşmelerinde maçlar devam ediyor. Cuma gününden itibaren son 32 bilardocunun gayretleri oynanacak ve final 18 Ekim pazar günü yapılacak.

Bilardo Federasyonu Lideri Ersan Ercan yaptığı açıklamada, her sene 6 ayak üzerinden oynanan Dünya Kupası’nda İstanbul’da alınacak puanların Dünya Şampiyonası’na iştirak yolunda büyük ehemmiyet taşıdığını belirterek çok çekişmeli maçlar olacağına inandığını söyledi. 

Lider Ercan şöyle devam etti
Semih Saygıner, Tayfun Taşdemir, Adnan Yüksel, Murat Naci Çoklu ve Lütfü Çenet çok formda. Bilardoda Dünya Kupası her sene 6 ayak olarak düzenleniyor, bu 5’inci ayağı. 20 ülkeden 149 sportmen katılıyor. Karşılaşmalar Pazar günü yapılacak finallerle son bulacak. Dünya şampiyonlarının hepsi burada, zira puan gayreti bu. Atletlerimizden Tayfun Taşdemir 3’üncü etapta Vietnam’da kupa kazandı. Bu etapta da kendisinden büyük bir muvaffakiyet bekliyoruz. Ayrıyeten hepimizin bildiği dünya şampiyonu Semih Saygıner, bu turnuvada yer alıp birinci 32’den başlayacak ve birinci maçına Cuma günü çıkacak. Adnan Yüksel, Murat Naci Çoklu, Lütfü Çenet üzere dünya ve Avrupa şampiyonu olmuş oyuncularımız da turnuvada yarışacak. Biz nitekim bu turnuvada konut sahibi, seyirci avantajı ve oyuncuların form durumları ile şu anda çok iddialıyız. İnşallah bir dünya kupası daha kazanırız. Semih Saygıner’den sonra bir dünya şampiyonu daha çıkartırız

2016’DA DÜNYA KUPASI’NIN BİRİNCİ AYAĞI BURSA’DA YAPILACAK
Bilardo Federasyonu Lideri Ersan Ercan, 2016 yılında Dünya Kupası’nın birinci ayağının Bursa’da yapılacağının da muştusunu verdi.

Ercan DHA’ya yaptığı açıklamada; 2016’nın birinci ayağı tekrar Türkiye’de olacak ve Bursa’da yapılacak. Şu anda bunun muştusunu verebilirim. Senede bir kere Türkiye ayağı olarak bu kupanın tertibini kesinlikle biz alıyoruz. Dünya Kupası 6 etaptan oluşuyor ve Dünya Şampiyonası senede 1 kez yapılıyor. Buralarda dereceye girenler dünya şampiyonasında yarışıyor. Biz; hem atlet fazlalığı hem de performans açısından dünya bilardosunda birinci 3’te yer alıyoruz. Ulusal ekip bazında da ferdi manada da bu türlü olmaya devam edeceğiz değerlendirmesinde bulundu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir