İmamettin Sönmez’in başarı hikayesi

Raporu olduğu için hem Diyarbakır İşitme Engelliler Futbol Grubu’nda hem de Diyarbakır 1. Amatör Lig kadrolarından Yenişehir Belediyespor’da vazife yapan 22 yaşındaki Sönmez, sergilediği oyun ve attığı gollerin akabinde Türkiye İşitme Engelliler Ulusal Futbol Grubu ve Türkiye İşitme Engelliler Futsal Ulusal Ekibi’nde da forma giymeye başladı.

Sönmez, 27 Haziran’da Almanya’da yapılan Avrupa İşitme Engelliler Futbol Şampiyonası’nda Türk Ulusal Grubu’nun elde ettiği şampiyonluğa büyük katkı sağladı. Rusya ile yapılan ve 4-0 kazanılan final maçında grubun ikinci golünü kaydeden Sönmez, şampiyonada toplam 4 gol atarak, 6 asist yaptı.

 

– Transfer tekliflerini kıymetlendirecek

 

İmamettin Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İşitme Engelliler Avrupa Şampiyonası’nda Türk Ulusal Kadrosu forması altında kıymetli maçlara çıktığını söyledi.

Sönmez, sergilediği performans ve attığı gollerle birtakım kulüplerden transfer teklifi aldığını belirtti. 

Türkiye’nin şampiyon olduğu organzasyonda  7 maçta, 4 gol atıp, 6 asist yaptığını anlatan Sönmez, İşitme Engelliler Futsal Ulusal Grup formasıyla da Avrupa dördüncülüğü yaşadığını kaydetti. 

Üst üste gelen muvaffakiyetler sonrası aldığı transfer tekliflerini değerlendirdiğini belirten Sönmez, gideceği kulüpte Diyarbakır’ı en uygun formda temsil etmek istediğini aktardı.

 

– Şenci: “Gerçekten çok yetenekli bir futbolcu”
Diyarbakır Yenişehir Belediyespor Antrenörü Süleyman Şenci de başarılı atletinin hem Diyarbakır İşitme Engelliler Futbol Kadrosu’nda forma giydiğini hem de kendi kulüplerinde oynadığını söyledi.

Şenci, Diyarbakır Yenişehir Belediyespor’un altyapısında yetişen Sönmez’in raporu olduğu için iki kulüpte de forma giymesinin hiçbir sakıncasının olmadığını anlatarak, “Sönmez hakikaten çok yetenekli bir futbolcu. Yetenekli ve başarılı olduğu için Türkiye İşitme Engelliler Ulusal Futbol Ekibi ve Türkiye İşitme Engelliler Futsal Ulusal Grubu’nda forma giyiyor. Bu iki ekipte forma giymek çok kıymetli bir olaydır” halinde konuştu.

İmamettin Sönmez’in, Avrupa Şampiyonası sonrası bazı kulüplerden transfer teklifleri aldığını bildiren Şenci, bu teklifleri en düzgün formda değerlendireceklerini, oyuncunun önünü açmak ve âlâ ekiplere gitmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kelamlarına ekledi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir