İbrahim Çolak, madalya istiyor

İbrahim Çolak, yaptığı açıklamada dünya şampiyonası için çok çalıştıklarını, katıldıkları yarışlarda hoş dereceler elde ettiklerini söyledi.

Şampiyonanın birebir vakitte 2016 Rio Olimpiyatları’na kota almak açısından kıymetli olduğunu hatırlatan İbrahim Çolak, şöyle konuştu:

“Elimizden gelenin en düzgününü yaparak Türk cimnastiği ismine hoş bir sonuç elde edeceğimize inanıyorum. Çalışmalarımızla, gösterdiğimiz başarılarla bunu herkese göstermiş olduk. Herkes bize inanıyor, biz de elimizden geleni yapacağız. Gayemizi gerçekleştirdiğimiz takdirde bizden memnunu olamaz.”

İbrahim Çolak, ferdi olarak halka aletinde olimpiyat ve Avrupa şampiyonlarıyla birebir zorluk düzeyine çıktığını belirterek, şunları kaydetti:

“Halka aletinde finale kalıp madalya almak için çok fazla bahtım var. Bu talihi sonuna kadar zorlayacağım. Birinci kademe finale kalmak, finale kalırsam madalya için yarışacağım. Yıl içindeki performansımla bunu başarabileceğime herkesi inandırdım. Onlar da inanıyor, bu inanç olduktan sonra üstesinden gelinmeyecek bir şey yok.”

İbrahim Çolak 2015 verilerine göre halka aletinde Brezilyalı Arthur Zanetti’nin akabinde dünya sıralamasında ikinci sırada yer alıyor.

Ulusalların yedeği Ahmet Başkan
Dünya şampiyonasında erkeklerde Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan ve İbrahim Çolak’la gayret edecek ulusal takımda Ahmet Başkan de yedek sportmen olarak yer alacak.

Yedek atlet olmasına rağmen Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan ve İbrahim Çolak kadar çok çalıştığını kaydeden Ahmet Lider ise işi talihe bırakmayacaklarını söz etti.

Ahmet Lider, “Yedek olmama karşın öteki arkadaşlarımdan çok çalıştığımı söyleyebilirim. O yüzden herkes hazır, heyecanla şampiyonayı bekliyoruz. Olimpiyat kotasını almayı başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir