Hipodrom sayısı 13’e çıkacak

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) Genel Sekreteri Turgut Alakuş, 4 hipodromun daha hizmete girmesinin planlandığını bildirdi.

Şanlıurfa’da, TJK tarafından bir otelde hipodrom müdürlerinin iştirakiyle kıymetlendirme toplantısı yapıldı.

TJK Genel Sekreteri Turgut Alakuş, toplantıya ait AA muhabirine yaptığı açıklamada, hipodrom müdürlerinin talep ve teklifleri doğrultusunda gelecek yıl için TJK bütçesinin planlamasını yaptıklarını söyledi.

Toplantının verimli geçtiğini söz eden Alakuş, Türkiye’deki 9 hipodrom hakkında ilgili müdürlerin geniş çaplı sunumlar yaptığını belirtti.

Türkiye’deki hipodrom sayısını artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Alakuş, “İhtiyaçlar doğrultusunda yapacağımız işleri kararlaştırıyoruz. Gelecek yılın plan ve programını yaptık. Şu anda Antalya Hipodromumuzun proje çalışmaları devam ediyor, bitti sayılır. 2017’de Antalya Hipodromu’nda yarışlar yapılacak. Daha sonra Samsun, Erzincan ve Konya Hipodromları için hazırlığımız var. Türkiye’ye 9 hipodrom çok az, sayıyı artıracağız.” diye konuştu.

Şanlıurfa Hipodrom Müdürü Mehmet Kazoğlu da bin 570 metre olan Şanlıurfa’daki egzersiz pistini yenilediklerini kaydetti.

Bir müddet evvel başlattıkları 384 boks ahır imalinin inşaat çalışmalarının sürdüğünü aktaran Kazoğlu, yeni ahırlarla birlikte Şanlıurfa Hipodromu’ndaki ahır sayısının 998’e çıkarılmasının planlandığını kelamlarına ekledi.

Türkiye’de, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Şanlıurfa, Bursa, Kocaeli, Adana ve Elazığ olmak üzere 9 vilayette hipodrom bulunuyor.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir