Hedefi dünyada bir numara olmak

Gümüş, yaptığı açıklamada, Avrupa Artistik Bilardo Şampiyonası’nın varsayım ettiği üzere sıkıntı geçtiğini söyledi. Şampiyonada gösterdiği eforla tekrar birinciliği elde ettiğini belirten Gümüş, “Son dünya şampiyonu olarak Avrupa şampiyonluğuna bir sefer daha ulaştım. Artık sırada ağustos ayında Fransa’da oynanacak ‘grand prix’ çabası var. Onda da maksadım şampiyonluk. Böylelikle artık 5. sırada bulunduğum dünya sıralamasında tepeye çıkmak istiyorum” diye konuştu.

Artistik bilardoda Barış Cin’in de son anda finale çıkmayı kaybettiğini ve üçüncü olduğunu hatırlatan Gümüş, şöyle devam etti:

“İnşallah bir sonrakinde kendisi de final oynar. Artistik dışında kadrolarda, gençlerde, 17 yaş altında, bayanlarda, büyüklerde ve küçük masa kategorilerinde 10 madalya aldık. Neredeyse 10 atletle gittiğimiz şampiyonadan 10 madalya ile döndük. Son Avrupa Şampiyonası’nda ülke olarak kazandığımız madalyalar çok kıymetli, artık bu çıtanın altına düşmememiz lazım.”

Avrupa Şampiyonası
Türk sportmenlerin toplamda 4 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazandığı Almanya’daki Avrupa Bilardo Şampiyonası, ulusal kadronun en çok madalya kazandığı tertip olmuştu.

Serdar Gümüş’ün artistik bilardoda, Berkay Karakurt Gençler ve Arda Güngör’ün ise 17 yaş altı kategorilerinde altın madalya kazandığı tertipte, ekipler kategorisinde de Mecidiyeköy Spor Kulübü’nden Can Çapak ile Birol Uymaz Avrupa şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir