Hamza Yerlikaya üniversitelilerle buz hokeyi oynadı!

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Ankara Üniversitesi Panterler Bayan Buz Hokeyi Ekibi’nin toplumsal medya üzerinden yaptığı idman davetine karşılık vererek buz hokeyi oynadı.

Yerlikaya’nın Ankara BELPA Buz Pateni Tesisleri’ndeki atletlerle idmanına Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Lideri Halit Albayrak da eşlik etti.

Buz hokeyinde sportmenlerin kıymetli muvaffakiyetler elde ettiğini vurgulayan Yerlikaya, şöyle konuştu:

“Bu alanda çok önemli bir çıkışımız var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın son yıllarda yapmış olduğu çalışmalar ve yatırımlar, beraberinde başarıyı da getiriyor. Federasyon liderimiz Halit Albayrak’ın da uğraşlarıyla çok başarılı atletlerimiz yetişecektir. Bakanlık olarak maddi ve manevi sürekli atletlerimizin yanındayız. Bizim için değerli olan, bir branşın olimpik olup olmaması değil, herkesin spor yapması ve her sporun yapılabilir olduğunu göstermek. Gayemiz bu formda. Biz spor ülkesiyiz. Her alanda başarılı olmak için çalışıyoruz. Gelişerek büyümeye devam edeceğiz.”

Buz hokeyinde muvaffakiyetin muazzam olduğunu vurgulayan Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun direktifleriyle her alanda olduğu üzere buz hokeyinde de başarılı olmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Baktığımızda bölgesel olarak kış ülkesiyiz. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere 81 vilayetimizde tesisleşme konusunda çok düzgün noktalara geldik. Uğraşla ve istekle çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Halit Albayrak ise buz hokeyi sporunun daha güzel yerlere gelebilmesi ismine kendilerine takviye veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

BELPA Buz Pateni Tesisleri’nde yapılan idmanın akabinde Hamza Yerlikaya ve Ankara Üniversitesi Panterler Bayan Buz Hokeyi Grubu, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir